انرشت رویایی- رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: جانمایی تصفیه‌خانه لندفیل سراوان اشتباه محض بود و با رانش زباله‌ها کاملاً تخریب شد.

به گزارش فارس، سید امیرحسین علوی با تأکید بر لزوم استفاده از مشاوران کاردان و باتجربه در پروژه‌های شهرداری رشت مطرح کرد: متأسفانه به علت بی‌توجهی در جانمایی محل تصفیه‌خانه، رانش اخیر موجب به‌هم‌ریخته شدن آن شد.

او بابیان اینکه مشکل سراوان تنها معطوف به رشت نیست اضافه کرد: زباله‌های مربوط به بسیاری از شهرهای اطراف به سراوان سرازیر می‌شوند و درعین‌ حال حتی کمترین مشارکت در خصوص رفع آلودگی، بوی نامطبوع و… در سراوان از سوی آنان اعمال نمی‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خرید دستگاه زباله‌سوز را نیاز جدی شهر رشت دانست و اضافه کرد: هر بار که مشکلی در سراوان قوت می‌گیرد مصاحبه‌های متعدد و حضورهای میدانی زیاد شده و بعد از آن شاهد اقدامات لاک‌پشتی آنان در این خصوص هستیم.

علوی با بیان اینکه زنگ خطر سراوان مدت‌هاست به صدا درآمده است مطرح کرد: همه در خصوص سراوان مسئول هستیم و اگر امروز اقدامی برای رفع مشکلات این حوزه صورت نگیرد یقیناً آیندگان از آن به‌عنوان لکه ننگی در عملکرد مدیران فعلی نام خواهند برد.

او گقت: شعار دادن‌ها درباره سراوان باید خاتمه یابد و جذب منابع لازم برای زباله‌سوز در اولویت کار مسئولین استانی قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خواستار همراهی رسانه‌ها به‌منظور رفع مشکل سراوان شد و ادامه داد: در شرایطی که دوباره برخی از مدیران مربوطه سراوان را به فراموشی سپرده‌اند، رسانه‌ها با پرداختن به آن دوباره تهدیدات سراوان را یادآوری کنند.

علوی بگفت: اگر تصمیمات درستی در خصوص سراوان گرفته شود یقیناً فضای تهدیدی که امروزه به‌ واسطه آلودگی‌های موجود سراوان مطرح است را می‌توان به نحو شایسته مدیریت نمود.