جاسازی نارنگی پاکستانی در سبد میوه‌های ایرانی

رشت رویایی- رییس اتحادیه بارفروشان گفت: شب یکشنبه گشت‌های بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران به همراه سازمان تعزیرات حکومتی چند مورد میوه قاچاق که بیشتر، میوه‌های تابستانی از قبیل لیموترش از پاکستان و آلوی سیاه از ترکیه بود را در میدان میوه و تره‌بار کشف و ضبط کردند.

سید محسن محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه این روزها برخورد و نظارت در رابطه با عرضه میوه‌های قاچاق افزایش یافته است، شب گذشته با همکاری بازرسان مربوطه میوه‌های قاچاقی که در سردخانه غرفه‌های میدان میوه و تره بار جاسازی شده بود، کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه نظارت بر مبادی ورودی میدان مرکزی میوه و تره‌بار نیز افزایش یافته است، گفت: بخشی از دلالان و واسطه‌ها در بیرون از میادین فعالیت می‌کنند که در این زمینه نیز بازرسی‌ها افزایش یافته است.

رییس اتحادیه بارفروشان در عین حال بیان کرد: یکی از موضوعات مهمی که در بحث میوه قاچاق باید به آن توجه کرد تغییر بسته‌بندی این میوه‌هاست؛ به عنوان مثال به تازگی متوجه شده‌ایم که در برخی مراکز عرضه، نارنگی‌های پاکستانی در سبدهای ایرانی قرار داده شدند که کسی تشخیص ندهد آن‌ها قاچاق هستند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz