[su_frame align=”center”]ترافیک[/su_frame]رشت رویایی- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از ثبت تردد ۱۲۵ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۲۴۵ دستگاه خودرو در جاده های استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا نازک کار عصر چهارشنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان گفت: طی سال گذشته ، ۳۰۶ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۵۰۶ دستگاه وسیله نقلیه در جاده های استان تردد کردند.

او با اشاره به وجود سامانه های نظارتی راه های استان گفت: در تردد های انجام شده در راه های استان ، از ابتدای امسال تا کنون، سامانه ها ثبت تخلف سرعت در محورهای مواصلاتی استان ۳۰هزار و ۳۵۹ مورد تخلف را در راه های استان ثبت کردند.

نازک کار میزان تخلف ثبت شده در استان طی سال گذشته را نیز بیش از ۷۰ هزار و ۱۷۰ مورد عنوان و گفت: درحال حاضر محورهای برونشهری استان مجهز به ۲۲ سامانه نظارت تصویری و ۱۶ سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور می باشند.

او یادآور شد: در راستای ارتقای ایمنی تردد برای کاربران جاده ها و نیز تجهیز محورهای استان به سیستم های حمل و نقل هوشمند، ۱۱ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور جدید در محورهای آزادراه قزوین – رشت ، جاده قدیم رشت- لوشان ، رشت- فومن و فومن- سراوان در سال ۹۵ راه اندازی شده است.

نازک کار اضافه کرد: با راه اندازی سامانه های جدید تعداد دوربین های ثبت سرعت در محورهای برونشهری استان به ۱۶ دستگاه افزایش یافته است.

او ثبت آمار تردد ، ثبت سرعت لحظه ای و متوسط برداشت پلاک تمامی خودروهای عبوری استان را از قابلیت های سامانه های ثبت سرعت عنوان و خاطرنشان کرد: با راه اندازی و بهره برداری این سامانه ها ، بستر تردد ایمن در جاده‌ها فراهم می شود.

او با بیان اینکه جانمایی مکان های مناسب جهت نصب سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای استان نهایی شده ، گفت: بنا داریم تا پایان امسال ۳۷ سامانه دیگر ثبت تخلفات عبور و مرر جدید در سایر محورهای استان نصب و راه اندازی کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: با نصب و راه اندازی این سامانه ها ، تعداد سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور استان به ۵۳ سامانه افزایش می یابد.

از ۱۰ هزار و ۸۱۶ کیلومتر راه های گیلان، افزون بر هشت هزار و ۹۴۹ کیلومتر راه روستایی، یک هزار و ۷۰ کیلومتر راه فرعی، ۴۱۹ کیلومتر بزرگراه، ۳۲۲ کیلومتر راه اصلی و ۵۶ کیلومتر آزادراه است.