رشت رویایی- نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ با حضور شهردار رشت صبح روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه در مکان برج میلاد تهران برپا شد.

[su_frame align=”center”]ثابت‌قدم - نشست خبری شهردار رشت[/su_frame]

به گزارش رشت رویایی، کمیسیون یونسکو ایران با همکاری شهرداری رشت و شهرداری شیراز پانل تخصصی یونسکو با عنوان «مدیریت شهری در مسیر توسعه پایدار از منظر یونسکو» در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ برگزار شد.

این اجلاس بین‌المللی با هدف آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی جهان در عرصه مدیریت شهری با همکاری شورای عالی استان‌ها و شورای اسلامی و شهرداری تهران، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور خارجه ایران، ورزش و جوانان برپا شد.

در این همایش ۱۸۰۰ نفر از مدیران شهری، اعضای شورای اسلامی سراسر کشور و شهرداران داخلی و خارجی حضور داشتند و در مراسم افتتاحیه این اجلاس، ریاست محترم جمهور و وزرای محترم کشور، راه و شهرسازی و فناوری اطلاعات و شهردار تهران سخنرانی کردند.

همراه با برگزاری پنل‌های تخصصی با نظارت سازمان‌های ذی‌ربط، پانل تخصصی یونسکو با حضور دکتر نصیری قیداری، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو –ایران، دکتر ثابت قدم شهردار رشت، مهندس پاک فطرت، شهردار شیراز، دکتر مهنام مدیر گروه علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو –ایران و دکتر سعیدی رضوانی استادیار دانشگاه قزوین، حضور و سخنرانی خواهند داشت.

گفتنی است، نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ به مدت دو روز در تاریخ ۳۰ و ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۵ در برج میلاد برگزار می‌گردد.