رشت رویایی-استاندار گیلان با بیان اینکه متکی بودن به منابع دولتی برای اجرای پروژه ها اشتباه است گفت: اگر تمام ظرفیت در کارهای اداری متکی به منابع دولتی باشد به بیراهه رفته‌ایم و با خلاقیت در هر اداره می‌توان ظرفیت‌های زیادی را برای کار به وجود آورد.

مصطفی سالاری صبح امروز در جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات استانداری‌ گیلان در رشت گفت: اقتصاد مقاومتی ضرورت جدی امروز کشور و گیلان است.

سالاری با اشاره به اینکه در آمارهایی که عملکرد ادارات مختلف دولتی گیلان را نشان می‌دهد کنترل دقیق‌تری نسبت به گذشته صورت می‌گیرد گفت: آمار دروغ و غیردقیق به هیچ شخصی اعتبار و عزت نمی‌دهد.

او با تاکید بر اینکه باید در حوزه اقتصاد مقاومتی کار شود تا اثرات آن برای مردم مشهود شود گفت: استفاده از ظرفیت استانی برای بهبود فضای کسب و کار در امتداد سیاست ملی و با نگاه بهره وری و استفاده از منابع خدادادی که در راس آن نیزوی انسانی قرار دارد صورت می‌گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه برجام افق جدیدی را برای ارتباط با دنیا باز کرد گفت: نباید تمام برنامه‌های استانی و کشوری منوط بر اجرای کامل برجام باشد و نباید تمام مسیر پیشرفت و توسعه را بر مبنای برجام گذاشت.

استاندار گیلان برجام را عامل رفع برخی از موانع در سر راه تعامل با دنیا دانست و  گفت: برخی از منابع، تولید خودساخته است که با تصمیم گیری اشتباه و کارهای اشتباه انجام می‌گیرد و باید مدبرانه در این مباحث ورود کرد.

سالاری تفکر و اندیشه نیروی انسانی را بهترین نعمت در راستای پیشرفت گیلان دانست و گفت: باید از تمام افکار و دیدگاه‌های نوآورانه برای پیشرفت جامعه استفاده شود و نباید مانع و محدودیتی در این راستا وجود داشته باشد.

او با اشاره به اینکه مدیران باید با شفافیت تمام پاسخگوی مردم باشند گفت: اگر دقیق، خوب و شفاف برای مردم صحبت شود و دلیل اجرایی نشدن برخی از برنامه‌ها و علت آن توضیح داده شود قطعاً مورد قبول مردم واقع می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه حرف‌های خبرنگاران سخنان و درد و دل مردم است گفت: مدیران باید تعامل خود با اصحاب رسانه به‌ویژه صدا و سیمای گیلان  افزایش دهند.

سالاری با اشاره به لزوم وجود نگاه مردم محور در مدیران دولتی در استان گیلان اضافه کرد: مدیران گیلان باید در بین مردم حضور داشته باشند و در اتاقشان به روی مردم باز باشد و حرف مردم را بشنوند و قطعاً این می‌تواند در بهبود وضعیت گیلان موثر باشد.

او با اعلام اینکه مدیران ادارات در گیلان باید با هماهنگی فرمانداران حداقل یک روز در هفته به‌طور کامل حضور داشته باشند گفت: مدیران باید به مشکلات و معضلات حوزه خود در شهرهای مختلف واقف شوند و من نیز از هفته‌های آینده به شهرستان‌های گیلان سر می‌زنم.

استاندار گیلان با بیان اینکه نگاه مدیران دولتی در گیلان باید مبنی بر آسان کردن کارها باشد و نباید کار مردم به تعویق بیفتد گفت: اگر مدیری در کارش اشتباهی کند که از روی سوءنیت نباشد از آن دفاع می‌شود اما با عدم فعالیت مدیران برخورد قاطع می‌شود.

او با اشاره به اینکه باید به روش هایی که برای برخورد با مدیران در‌نظر گرفته می‌شود توجه شود گفت: مدیری که برای مردم کار می‌کند در صورت انجام کاری اشتباه باید در مسیر خود شجاعانه حرکت کند اما شخصی که هدفش از انجام کارها نفع شخصی است قابل دفاع نیست.

سالاری ادامه داد: خداوند به شخصی که برای مردم کار می‌کند عزت و آبرو می‌دهد و و اینکه مدیران دولتی در هر مکانی برای کارکردن بترسند دستاورد نیست و زمینه نباید برای کار نکردن مدیران فراهم شود‌‌.

استاندار ‌گیلان با اشاره به اینکه در آمارهایی که عملکرد ادارات مختلف دولتی گیلان را نشان می‌دهد کنترل دقیق‌تری نسبت به گذشته صورت می‌گیرد گفت: آمار دروغ و غیردقیق به هیچ شخصی اعتبار و عزت نمی‌دهد.

او با بیان‌ اینکه ارزیابی مدیران به‌صورت دقیق و حرفه‌ای صورت می‌گیرد گفت: به هیچ آدمی در خیابان نسپرده‌ایم که برایمان مدیر انتخاب کند و اگر از مدیری ناراضی باشیم اول از همه به آن تذکر می‌دهیم.

سالاری با تاکید بر اینکه در ارزیابی‌هایی که در آینده درباره عملکرد ادارات و مدیران آن صورت می‌گیرد تنها به عملکردی که مدیران ارائه می‌دهند اکتفا نمی‌شود گفت: بررسی عملکرد مدیران توسط مجموعه‌هایی که با آن اداره کل در ارتباط هستندشامل تشکل‌ها، مردم، نمایندگان مجلس و مراجع مختلف انجام می‌شود.

استاندار گیلان بحث گردشگری را مزیت اصلی گیلان خواند و گفت: تدوین برنامه در راستای ایجاد زنجیره و صنعت گردشگری به‌طور کامل صورت گرفته است و در حوزه گردشگری محدودیتی برای اشتغال‌زایی وجود ندارد.

او با اشاره به اینکه طرح شکایت برخی دستگاه‌های دولتی در مراجع غیردولتی بررسی می‌شود گفت: طرح شکایت و دعاوی باید در کارگروهی که در هفته آینده تشکیل می‌شود بررسی شود و نباید پرونده‌ها را بدون طرح موضوع در این کمیته در مراجع قضایی مطرح کرد.

سالاری با تاکید بر اینکه نباید بر پرونده‌های شکایات دولتی و دعاوی دادگستری گیلان افزوده شود گفت: هیچ استثنایی در این مورد پذیرفته نمی‌شود و این خط قرمزی است که مدیران دولتی در گیلان باید آن را رعایت کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه پداقند غیرعامل تنها یک کار فیزیکی نیست که یک ارگان آن را پیگیری کند بیان داشت: دیدگاه پدافند غیرعامل باید در تمام زمینه‌ها تقویت شود.

او با بیان‌اینکه ۱۳ آبان همواره مهم بوده است اما امسال با توجه به مواضع دشمنان حضور مردم باید پررنگ‌تر باشد گفت: بهترین زمان پاسخگویی مردم به دشمنان روز ۱۳ آبان است و پیام مردم به‌صورت قاطع به کسانی که سخنان بی‌مبنا می‌گویند در این روز به گوش مستکبران می‌رسد