تکه‌تکه کردن جسد پدر با اره‌برقی

متهمان خانم

رشت رویایی- «حقش بود که بمیرد، باید زجر می‌کشید. اره برقی برداشتم و جنازه‌اش را تکه‌تکه کردم.»

این صحبت‌ها بخشی از دفاعیات دختر ۲۴ ساله‌ای است که با همدستی مادر و خواهرش، نقشه قتل پدر را اجرا کرد. الهام دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران همراه خواهر و مادرش پای میز محاکمه به تشریح جنایت پرداخت.

قاتلی خونسرد که با گذشت دو سال از جنایت جزئیات آن را به‌خاطر دارد و انگیزه قتل را مشکل اخلاقی پدرش می‌داند. انگیزه‌ای که اعلام آن با واکنش قاضی و اولیای‌دم روبه‌رو شد. الهام و دو همدستش در پایان جلسه این ادعا را پس گرفته و درخواست بخشش کردند.

در آخرین روزهای شهریور سال ۹۳ مرد میانسال هراسان به ماموران پلیس تهران مراجعه و راز جنایتی خانوادگی را فاش کرد. او به ماموران گفت: «برادرم به نام ارشد توسط اعضای خانواده‌اش به قتل رسیده و آنها می‌خواهند جنازه را سر به نیست کنند.»

ماموران همراه این مرد، به محل حادثه در خیابان قصرالدشت رفتند و پس از ورود به آپارتمان با جسد تکه‌تکه شده ارشد در سرویس بهداشتی روبه‌رو شدند. مادر خانواده به نام لیلا و دو دخترش دستگیر شده و در بازجویی‌ها به قتل با همدستی یکدیگر اعتراف کردند. پس از تکمیل تحقیقات، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

به گزارش جام‌جم، در ابتدای جلسه دیروز که به ریاست قاضی اصغر عبداللهی برگزار شد، خانم کرمی نماینده دادستان تهران در تشریح کیفرخواست گفت: در این پرونده لیلا مادر ۴۳ ساله خانواده متهم به مشارکت در قتل و معاونت در جنایت بر میت است. الهام دختر بزرگ خانواده هم متهم به مشارکت در قتل و مباشرت در جنایت بر میت و خواهر ۱۶ ساله‌اش نگار متهم به مشارکت در قتل است. این سه نفر پدر خانواده را به قتل رسانده‌اند که با توجه به محتویات پرونده برای آنها تقاضای مجازات دارم. همچنین با توجه به سن نگار، درخواست اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی را دارم.

توطئه خانوادگی
او در تشریح پرونده گفت: متهمان به دلیل مشکلاتی که با پدر خانواده به نام ارشد داشتند، تصمیم می‌گیرند او را به قتل برسانند. آنها ابتدا قصد داشتند او را در سانحه تصادف از پا دربیاورند که ناکام ماندند. سپس تصمیم گرفتند در ماشین ارشد موادمخدر بگذارند تا او به اعدام محکوم شود که این نقشه هم اجرا نشد.

سرانجام تصمیم به قتل گرفتند. ۲۱ تیر پدر خانواده از سفر بازمی‌گردد که متهمان مدعی‌اند همراه زنی به شمال رفته بود. مادر و دو دخترش تصمیم به قتل می‌گیرند و در شیرموز قرص خواب‌آور ریخته و پدر را مسموم می‌کنند. صبح روز بعد هم سه نفری او را با شال خفه می‌کنند.

نماینده دادستان درباره اتهام جنایت بر میت متهمان نیز عنوان کرد: سه متهم پرونده پس از قتل برای خلاصی از جسد از چند نفر کمک می‌خواهند که هیچ‌کدام حاضر به کمک نشده و دیگر پاسخگوی تماس آنها نمی‌شوند.

الهام سپس با کمک مادر و خواهرش، از بازار اره‌برقی خریده و با آن بدن پدرش را تکه‌تکه می‌کند که همان لحظه ماموران سر رسیده و آنها را دستگیر کردند.

قصاص می‌خواهیم
رئیس دادستان در ادامه از دو خواهر و برادر مقتول به عنوان اولیای‌دم خواست تا دفاع خود را مطرح کنند. دو خواهر برای سه متهم قصاص خواستند، اما برادرشان، نگار را به‌خاطر سنش بخشید و برای دو متهم دیگر قصاص خواست.

یکی از خواهران مقتول گفت: این سه نفر برادر مرا بی‌رحمانه کشتند. حالا چرا ما باید به آنها رحم کنیم؟ تنها تقاضای ما قصاص است. اگر مشکل داشتند به ما می‌گفتند تا آن را حل کنیم.

حقش بود بمیرد
الهام ۲۴ ساله نخستین متهمی بود که در جایگاه قرار گرفت و اتهام قتل پدرش و جنایت بر میت را قبول کرد. دختر جوان در دفاعیاتش گفت: از زمانی که خودم را شناختم پدرم پرخاشگر بود و همیشه ما را تهدید می‌کرد یا کتک می‌زد. وقتی دیپلم گرفتم به من گفت، پول مفت ندارم به تو بدهم برو کار کن. من هم به جای رفتن به دانشگاه، کار کردم و خرج خانه را دادم. پدرم با زنان در ارتباط بود و به خاطر فساد اخلاقی او را کشتیم.

در این لحظه مستشار دادگاه به متهم تذکر داد، مقتول قدرت دفاع از خود را ندارد و به جای طرح این ادعا‌ها براساس مستندات دفاع کند.

برادر مقتول هم گفت: برادرم مشکل اخلاقی نداشت و اگر هم حرف آنها صحت داشت نباید او را می‌کشتند و می‌توانستند موضوع را به ما بگویند تا حل کنیم. دو بار خودم برادرم را در حالی که مسموم بود، به بیمارستان لقمان بردم.

دختر جوان در ادامه دفاعیاتش عنوان کرد؛ چند بار تصمیم گرفتیم پدرم را بکشیم، اما هر بار او فقط مسموم می‌شد. بعد تصمیم گرفتیم او را در تصادفی به قتل برسانیم که مادرم مخالفت کرد. موضوع را به یکی از آشناهایم گفتم که او ازمن ده میلیون تومان خواست تا با آن موادمخدر تهیه کند و در ماشین پدرم بگذارد. با این کار قرار بود او را به اعدام محکوم کنیم. دو میلیون تومان هم به عنوان پیش‌قسط به این مرد دادم، اما قبل از اجرای نقشه، نگار مخالفت کرد و آن را اجرا نکردیم.

۲۱ تیر ۹۳ او از شمال به خانه بازگشت. دوباره درگیری و دعوا را شروع کرد. همان شب موضوع قتل را با خواهر و مادرم در میان گذاشتم. آنها موافقت کردند. صبح روز بعد نگار قرص خواب‌آور، طناب و چسب خرید. شب وقتی به خانه آمدم با پدرم صحبت کردم، اما او همچنان رفتار تندی داشت. مادرم قرص‌ها را در شیرموز حل کرد. پدرم مقداری از آن را خورد و گفت تلخ است نمی‌خواهم. بعد هم خوابید. صبح زود مادرم مرا بیدار کرد و گفت حال پدرت خوب نیست. وقتی بالای سر او رفتم، به سختی نفس می‌کشید. مادرم می‌خواست به اورژانس زنگ بزند که مخالفت کردم. او باید عذاب می‌کشید و حقش بود که به این وضع بیفتد. بعد من شال را دور گردن او انداختم و یک طرف آن را من گرفتم و سمت دیگر آن را مادر و خواهرم گرفتند و پدرم را خفه کردیم. پس از قتل با هر دوست و فامیلی تماس گرفتیم و کمک خواستیم، تلفن را قطع کرد.

به همین خاطر بعد از سه روز زندگی با جسد، اره‌برقی خریده و من آن را تکه‌تکه کردم و مادرم داخل کیسه پلاستیکی ریخت.

رئیس دادگاه: چه تعداد قرص به پدرت دادید؟
الهام: صد قرص خواب‌آور.

در ادامه رسیدگی به پرونده، لیلا ـ مادر خانواده ـ در جایگاه ایستاد و در دفاع از خود گفت: اتهاماتم را قبول دارم. ۲۵ سال قبل با همسرم ازدواج کردم و از همان ابتدا با هم مشکل داشتیم. بعد از ازدواج فهمیدم همسرم برای آرامش روانش باید قرص بخورد، اما این کار را نمی‌کند.

لیلا سپس به تشریح قتل پرداخت و اظهارات الهام را تائید کرد. نگار نیز به عنوان آخرین متهم در جایگاه قرار گرفت و او هم اتهامش را قبول کرد.

بخشش قاتلان
در پایان جلسه دادگاه، متهمان اظهارات خود را درباره فساد اخلاقی مقتول پس گرفته و از اولیای‌دم تقاضای بخشش کردند. اولیای‌دم مقتول هم وقتی متوجه پشیمانی مادر و دو دخترش شدند، برای رضای خدا و شادی روح مقتول از مجازات قصاص گذشت کردند و قضات برای صدور حکم از جنبه عمومی جرم وارد شور شدند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz