تکرار گاف بزرگ علیفر؛ ویروس ویکی‌پدیا در تلویزیون

رشت رویایی- هنوز کسی اشتباه تاریخی علیفر در زمان برگزاری بازی‌های یورو را فراموش نکرده است. جایی که استناد او به سایت ویکی‌پدیا به عنوان مرجع اطلاعات مورد نیاز، دردسر بزرگی برایش به وجود آورد.

اما به نظر می‌رسد این اتفاق درس عبرتی برای عوامل برنامه فوتبال برتر نشد. برنامه‌ای که در حالت عادی هم نقدهای فراوانی به آن وارد است. روز گذشته دیدار پرسپولیس و نفت آبادان در حالی از شبکه سه پخش زنده شد که یک آرم عجیب به عنوان لوگوی نفت آبادان در کنار آرم پرسپولیس روی نمایشگر استودیو شبکه سه خودنمایی می‌کرد.

گاف صدا و سیما - لوگوی باشگاه صنعت نفت آبادان

لوگویی که با یک جستجوی ساده مشخص می‌شود از سایت ویکی‌پدیا برداشته شده است. در حالی که لوگوی اصلی نفت آبادان که در سایت رسمی این باشگاه موجود است به طور کل با آنچه که عوامل برنامه فوتبال برتر به عنوان نماد باشگاه آبادانی به نمایش گذاشتند تفاوت دارد.

به نظر می‌رسد وابستگی شدید تلویزیون به سایت ویکی پدیا فراتر از گاف تاریخی یک گزارشگر است و مهمترین برنامه‌ای که بازی‌های لیگ برتر را پوشش می‌دهد هم تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از سایتی برداشت می‌کند که هر کاربر ساده‌ای می‌داند به هیچ عنوان مرجع معتبری به حساب نمی‌آید.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz