​مدیر عامل شرکت صنایع شیر پگاه گیلان عنوان کرد:
تولید محصولات فراسودمند در پگاه گیلان

نشست خبری صنایع شیر پگاه گیلان - مرداد ۱۳۹۵

رشت رویایی- مدیر عامل شرکت صنایع شیر پگاه گیلان با بیان اینکه مصرف سرانه جهانی شیر ۳۰۰ کیلوگرم است، گفت: مصرف سرانه شیر در کشور اکنون ۷۵ کیلوگرم بوده و از مصرف جهانی فاصله زیادی داریم.

مهندس ناصر اسلامی با بیان اینکه پگاه گیلان در تلاش است تا تولید محصولات فراسودمند ضمن افزایش سرانه مصرف، زمینه ترغیب خانواده ها به ویژه کودکان و خردسالان را به محصولات فراورده های لبنی افزایش دهد.

او در همین رابطه با تاکید بر اینکه در سال جاری پگاه گیلان قرار دادی مناقصه ای را که برای توزیع شیر رایگان با اموزش و پرورش منعقد کرد بدون ریالی افزایش قرار داد شیر غنی سازی شده دی ۳ را در بین مدارس گیلان توزیع کرد گفت: بنا بر این گزارش محسن ناصراسلامی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگار حقیقت را به قلم می‌کشد و به اطلاع عمومی می‌رساند.

مدیر عامل شرکت صنایع شیر پگاه گیلان نقش خبرنگاران در ترویج فرهنگ مصرف شیر را مهم دانست و گفت: لبنیات سلامتی انسان‌ را از جمله فیزیکی و بدنی به عهده دارد.

او بیان اینکه مصرف شیر در احادیث و قرآن توصیه شده است، همچنین گفت: کودک از ابتدا با مصرف شیر پرورش می‌یابد و جایگاه محصولات لبنی در سلامت جامعه بسیار ویژه است.

نشست خبری صنایع شیر پگاه گیلان - مرداد ۱۳۹۵ - محسن ناصراسلامی

ناصراسلامی حضور خبرنگاران در سلامت عمومی جامعه را موثر خواند و متذکر شد: خبرنگاران نقش مهمی در ترویج فرهنگ مصرف محصولات لبنی ایفا می‌کنند.

اوقدمت صنایع شیر ایران را ۶۳ سال ذکر کرد و گفت: صنایع شیر ایران بزرگ‌ترین و نخستین صنعت لبنی در خاورمیانه است.

مدیر عامل صنایع شیر پگاه گیلان تولید روزانه محصول لبنی این شرکت را ۳ هزار و ۶۰۰ تن بیان کرد و گفت: این شرکت ۴۴۰ نوع محصول تولید می‌کند که ذائقه‌های مختلفی را پوشش می‌دهد.

اوافزایش مصرف محصولات لبنی را هدف مهم دانست و متذکر شد: میانگین مصرف جهانی شیر ۳۰۰ کیلوگرم بوده و ما با سرانه مصرف ۷۵ کیلوگرم شیر از میانگین جهانی فاصله بسیاری داریم.

ناصراسلامی با تصریح بر اینکه شیر در صنایع به نوعی پالایش می‌شود، گفت: آمار شکستگی و پوکی استخوان در کشور بالاست و برای افزایش سرانه مصرف شیر باید تلاش کنیم.

اوبا بیان اینکه مصرف محصولات لبنی از جمله شیر ۴۰ درصد دیابت را کاهش می‌دهد، گفت: شیر دارای سه درصد پروتئین است و می‌توانیم مصرف لبنیات را ترویج دهیم.

اسلامی در ادامه به رویکرد صادرات محور بودن شرکت پگاه گیلان اشاره کرد و با بیان این که در گیلان مهندس اصغریان معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار نگاه بسیار قابل توجه ای به بنگاه های اقتصادی دارند و دکتر منتظری هم در سازمان صنعت همواره دیدگاه حمایتی دارند پگاه گیلان هم اکنون به بسیاری ارز کشورهای دنیا از جمله کانادا،انگلستان ،اتریش مالزی، و حتی کشورهای همسایه در باکو و اذرباجان صادرات دارد گفت: پگاه گیلان رتبه یک صادرات صنعت غذا رادارد و دومین صادر کننده محصولات لبنی به عراق است.

مدیر عامل پگاه گیلان از امادگی این شرکت برای صادرات محصولات فرارده های لبنی به روسیه پرداخت و عنوان کرد:تا زمانی که موانع صادراتی وجود دارد و برای تولید کننده ال سی گشایش نمی شود و تولید کننده در فاینانس دچار مشکل است و باید برای تهیه پاکت وارداتی که زمانی یک سال پس از خرید هزینه ان را با ۳ درصد سود پرداخت میکرد اما اکنون می باید قبل از تحویل کالا با فروشنده تسویه حساب و سود تسهیلات سرمایه در گردش ۲۴ درصد است بنابراین نمی توانیم از صادرات به روسیه حرف بزنیم و حتی صادرات ما به برخی از کشورها صرفا مایه به مایه و جهت حضور است و هیچگاه رقابتی نیست.

او در خاتمه از شرکت پگاه گیلان به عنوان شرکت پیشرو در صنایع غذایی کشور و دارای افتخارات متعدد از سازمانی های متعدد از جمله واحد نمونه کشوری در کنترل و کیفیت از سازمان استاندارد کشور نام برد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz