رشت رویایی- توله خرس گیلانی که در شهرستان رضوانشهر پیدا شده بود، به پارک پردیسان تهران منتقل شد.

[su_frame align=”left”]توله خرس[/su_frame]

به گزارش ایسنا در پی تحویل یک قلاده توله خرس توسط یکی از روستاییان رضوانشهر به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رضوانشهر که خبر آن قبلاً به اطلاع عموم رسید، امروز جلسه بررسی میدانی این موضوع با حضور معاونت فنی و کارشناسان اداره کل انجام شد.

محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: پس از بررسی‌های به عمل آمده و جستجو برای یافتن ردی از خرس مادر در اطراف منطقه جلسه‌ای در این رابطه تشکیل و مقرر شد به دلیل انس این توله خرس با انسان، عدم قابلیت رها سازی و بازگشت آن به طبیعت و به دلیل جلوگیری از خطرات احتمالی، این حیوان باید تحت مراقبت خاص قرار گیرد.

وی افزود: به همین منظور این توله خرس جهت حفاظت و حمایت بیشتر به پارک پردیسان تهران منتقل شد.

محمدپور خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه جستجو برای یافتن مادر این توله خرس، تا کنون نتیجه نداشته است، اما کارشناسان این اداره کل نسبت به نصب دوربین‌های تله‌ای در منطقه اقدام کردند تا درصورت مشاهده آثاری از خرس مادر نسبت به رها سازی این توله خرس در طبیعت مجدداً تصمیم گیری شود.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان از عموم مردم و علاقمندان به محیط زیست تقاضا دارد در صورت مشاهده هرگونه حیوان وحشی در منطقه، قبل از هرگونه اقدام مراتب را به نزدیک‌ترین اداره یا پاسگاه حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.