رشت رویایی- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت:‌ خودروی رانندگان هنجارشکن در شب چهارشنبه سوری ۷۲ ساعت متوقف می‌شود.

 

به گزارش تسنیم، سرهنگ محمدرضا محمدی صبح امروز در نشست خبری در رشت مطرح کرد:‌ با رانندگانی که با خودرو خود در شب چهارشنبه‌سوری اقدام به هنجارشکنی و یا اقدامات نمایشی در سطح معابر کنند برخورد و وسیله نقلیه شان به‌مدت ۷۲ ساعت به پارکینگ منتقل می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان اضافه کرد:‌ پلیس با مشاهده اقدامات نمایشی غیرمجاز و غیرمتعارف، خودروی مورد نظر ‌را متوقف می‌کند و اگر میزان این هنجارشکنی‌ها افزایش پیدا کند هدایت ترافیکی و محدودیت مقطعی در برخی معابر را به اجرا در می‌آورد.

محمدی ادامه داد:‌ پلیس برای کنترل اوضاع در شب چهارشنبه سوری آخر سال،‌ محل‌ها و معابر خاصی از شهر رشت را مورد رصد ویژه خود قرار داده و در صورت نیاز اقدام به پوشش و هدایت مقطعی ترافیکی در محل‌های دیگر نیز خواهد کرد.

او اضافه کرد:‌ برای شب چهارشنبه‌سوری در شهر رشت حدفاصل میدان صابرین به‌سمت گلسار، بلوار منظریه و ‌بلوار گیلان از جمله نقاطی است که پلیس در شب چهارشنبه‌سوری به جهت دارا بودن یکسری ویژگی‌های خاص این مناطق، حضور‌ی گسترده در آن‌ها دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان گفت:‌ در شهر لاهیجان نیز حدفاصل میدان گلستان به‌سمت میدان خلیج فارس،‌ در لنگرود میدان نیما به‌سمت میدان خلیج فارس و در شهر آستارا بازار ساحلی از جمله مناطقی است که توسط پلیس مورد کنترل قرار می‌گیرد.

محمدی اضافه کرد:‌ در شهر بندرانزلی نیز در منطقه دهکده ساحلی این شهر محدودیت‌ها و کنترل‌های خاصی از سوی پلیس برای شناسایی خودروهای هنجارشکن که دست به اقدامات نمایشی می‌زنند انجام می‌شود و از ورود و تردد خودروهای متفرقه به آن جلوگیری به‌عمل می‌آید.

او مطرح کرد:‌ کلاس‌های آموزشی و توجیهی ویژه و خاصی نیز در این روزها برای نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی استان گیلان جهت کسب آمادگی لازم برای شب چهارشنبه آخر سال و برخورد با متخلفان احتمالی و هنجارشکن برگزار شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: ‌پلیس همواره یار و یاور همیشگی مردم و حافظ امنیت و آسایش آنان است و امیدواریم رفتارهای هنجارشکنانه از سوی برخی افراد خاص به حداقل برسد تا همراه با شهروندان شب چهارشنبه سوری آرامی را پشت سر بگذاریم.