مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:
توقف واگذاری سالن‌های مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) رشت به بخش خصوصی

مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا رشت

رشت رویایی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از توقف واگذاری سالن‌های مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) رشت خبر داد.

به گزارش فارس، اخیراً برخی رسانه‌ها عنوان کردند که سالن‌های مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) رشت در حال واگذاری به بخش خصوصی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به خبرنگاران گفت: بنده مدیر اجرایی هستم و باید مبتنی بر قانون حرکت کنیم.

فیروز فاضلی افزود: از وزارتخانه ارشاد ابلاغ شده که واگذاری سالن‌های مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) رشت متوقف شود و طبق این دستور، واگذاری متوقف شده است.

او با بیان اینکه واگذاری فضای فرهنگی و هنری استان در راستای خدمت‌رسانی بهتر به هنرمندان صورت می‌گیرد، ادامه داد: در مردادماه سال ۹۰ در اجرای عملیاتی کردن آیین‌نامه اجرایی ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری، مصوبات کارگروه کاهش تصدی‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامل دستورالعمل کارگروه، فهرست وظایف و فعالیت‌ها، جدول تعیین روش واگذاری و… به اداره‌های کل استان‌ها ابلاغ شد.

فاضلی گفت: با توجه به مشخص شدن سهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در اجرای برنامه واگذاری واحدهای عملیاتی به میزان حداقل پنج صدم درصد از ۱۰ درصد کل کشور تا پایان سال ٩٣ از سوی مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت متبوع، جلسات متعددی در این راستا با حضور تمام اعضای کارگروه تخصصی ساختار و فناوری مدیریت در این اداره کل برگزار شد و در این راستا سالن‌های مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاالانبیا (ص) واگذار شده بود که به دلیل گلایه‌های هنرمندان روند واگذاری اکنون متوقف شده است.

او در ادامه از اکران فیلم سینمایی یتیم‌خانه ایران در رشت خبر داد و گفت: فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان و کارگردانی ابوالقاسم طالبی از امروز ۲۷ آبان ماه جاری در سینما سپیدرود رشت اکران می‌شود.

داستان فیلم یتیم‌خانه ایران در سال ۱۲۹۵ تا ۱۳۰۰ می‌گذرد که احمدشاه قاجار مملکت را رها کرد و نیمی از مردم کشور بر اثر قحطی جان باختند.

قحطی و خشکسالی عظیم ایران در سال‌های ۱۲۹۵ تا ۱۳۰۰ و در کوران جنگ اول جهانی و در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس رخ داد و این قحطی که همراه با فقر و بیچارگی و در نهایت کاهش جمعیت در ایران همراه بود در تعیین سرنوشت جامعه ایران به ویژه ظهور دیکتاتوری پهلوی نقش بسزایی دارد.

علیرام نورایی، فرخ نعمتی، انوشیروان ارجمند، بهار محمدپور، داریوش اسدزاده، علی شادمان، ایمان صفا، محسن حسینی، اکبر بهشتی، داوود مقدادی، مجید مافی، شهرام تیموریان، ملیکا شعبان، مهری آل آقا، برت‌جان‌کلن، برایان طرفه و برشن آنامند از جمله بازیگرانی هستند که در «یتیم‌خانه ایران» ایفای نقش می‌کنند.

اکران فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» از پنجم آبان ماه جاری در سینماهای کشور آغاز شده و شرکت فیلم‌یران، پخش آن را عهده‌دار است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz