[su_frame align=”center”]سیل و توفان در مشهد[/su_frame]

رشت رویایی- تغییرات جوی و بارش باران‌های سیل‌آسا توام با وزش باد شدید شامگاه پنجشنبه آرامش شهر مشهد را بر هم ریخت و بیش از ۱۰۰ حادثه بر جای گذاشت.

بارش‌های سیل‌آسای عصر پنجشنبه در مشهد که تا پاسی از شب ادامه داشت موجب آب‌گرفتگی بسیاری از معابر و اختلال در تردد وسایل نقلیه در این شهر و آب‌گرفتگی بیش از دو هزار واحد صنفی و مسکونی شد.

وقوع بارندگی و آبگرفتگی معابر شهری که با سقوط بسیاری از درختان و داربست‌های ساختمانی در سطح شهر مشهد همراه بود تمامی ایستگاه‌های آتش نشانی این شهر را شب گذشته به حالت آماده باش درآورد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد با بیان اینکه تغییرات جوی و وزش باد شدید ۱۰۰ حادثه در شب گذشته در این شهر رقم زد به مهر گفت: توفان شب گذشته و تغییر ناگهانی آب و هوا تمامی ۴۵ ایستگاه آتش‌نشانی را به حالت آماده باش کامل در آورد.

[su_frame align=”center”]سیل و توفان در مشهد[/su_frame]

آتشپاد دوم جعفری گفت: از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه عصر پنجشنبه تا ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه ماموران این سازمان برای ۱۰۰ مورد حادثه آب گرفتگی، سقوط درخت بر روی خودرو نجات سرنشینان خودرو و در محاصره سیل و همچنین سقوط داربست به محل حادثه اعزام شدند.

وی اظهار کرد: در حوادث شب گذشته تعداد ۷۵ واحد منزل مسکونی دچار آب‌گرفتگی شد که تعداد ۴۱ مورد مربوط به منطقه آزادشهر بود.

وی افزود: همچنین شب گذشته تعداد ۱۵ معبر اصلی از جمله میدان استقلال و میدان امام حسین (ع) دچار آب‌گرفتگی شد که با استفاده از موتور پمپ نسبت به تخلیه آب در این مناطق اقدام شد.

وی همچنین محبوس شدن خودرو با سرنشین به تعداد سه مورد، سقوط درخت روی خورو به تعداد چهار مورد و همچنین سقوط درخت بر روی دیوار و اشیای معلق از ساختمان‌ها را به تعداد دو مورد بیان کرد و گفت: شب گذشته تعداد دو هزار و ۲۰۹ مورد تماس با سامانه ۱۲۵ مبنی بر آب افتادگی در منازل و واحدهای صنفی گزارش شد.

[su_frame align=”center”]سیل و توفان در مشهد[/su_frame]

وی با بیان اینکه شب گذشته بسیاری از معابر، میادین، منازل مسکونی و مغازه‌های سطح شهر دچار آب‌گرفتگی سدند افزود: بیشترین آب‌گرفتگی در خیابان‌های امامت، جلال آل احمد، امام حسین (ع)، استقلال، اسماعیل آباد، ایثارگران، حر عاملی و سید رضی مشهد رخ داد.

 

وی افزود: در همین راستا ماموران سازمان آتش‌نشانی مشهد نسبت به انجام عملیات مربوطه و تخلیه آب از منازل و رفع خطر از حوادث احتمالی بر اثر وزش باد اقدام کردند.