توضیحات عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره نرخ بیکاری گیلان

کاظم دل‌خوش

رشت رویایی- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به آمار ارائه شده از سوی استاندار گیلان درباره کاهش نرخ بیکاری در استان گفت: نرخ بیکاری اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران در مورد گیلان واقعی نیست.

به گزارش تسنیم، سید کاظم دلخوش ظهر امروز در گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در استانداری گیلان با ابراز اینکه گیلان در ۳۷ سال گذشته به واسطه سرسبزی و طبیعت زیبای خود مورد کم توجهی‌های عمده‌ای قرار گرفته است، گفت: گیلان در اکثر حوزه‌ها با مشکل مواجه است.

او افزود: در دهه ۶۰ صنعت را از گیلان گرفتند و این اقدام سبب بروز مشکلات عدیده در استان شد و گیلان به معنای واقعی اشتغال و اقتصاد در بخش‌های مختلف را از دست داد.

نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مشکلات موجود در گیلان از دیگر استان‌ها کمتر نیست، گفت: نباید وضعیت کنونی استان را به شیوه گل و بلبل بیان کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه روزانه بالغ بر ۶۰ جوان با سواد بیکار سرپرست خانوار به نمایندگان در زمینه مشکلات ناشی از بیکاری مراجعه و گلایه می‌کنند، گفت: برطرف کردن مشکلات عموم مردم در حوزه اقتصادی باید سرعت بیشتری به خود گیرد.

دلخوش با انتقاد از ارائه آمار و نرخ بیکاری از سوی استاندار گیلان افزود: از مرکز آمار ایران به دلیل اعلام این نرخ از آمار بیکاری در استان به شدت منتقد هستیم زیرا در استان یک ساعت کار روزانه به‌عنوان اشتغال محسوب شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی محاسبه سن افراد شاغل بر اساس ۱۰ تا ۵۰ سال را در کشور نادرست عنوان کرد و افزود: محاسبه مذکور به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

دلخوش با تاکید بر اینکه آمار نرخ بیکاری اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران در مورد گیلان واقعی نیست، گفت: عدم ارائه آمار درست اقدامات مجلس را منحرف می‌کند.

او با اشاره به آمار ارائه شده از سوی استاندار گفت: بیان این آمار موجب تمسخر می‌شود زیرا بیکاری در استان روز به روز بیشتر احساس می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz