توصیه شهردار رشت به دانش‌آموزان درباره‌ی رفتار در فضاهای مجازی

رشت رویایی- همزمان با آغاز ین روزهای سال تحصیلی دکترسید محمد علی ثابت قدم شهرداررشت به همراه طیبه بینا مدیر پیشگیری ازوقوع جرم و خدمات شهری شهرداری ، فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و اموربین الملل شهرداری رشت، عاطفی مدیرمنطقه دوشهرداری رشت، نجیب رئیس اداره آموزش وپرورش ناحیه یک، اکبری معاونت نهضت سواد آموزی آموزش وپرورش استان گیلان و مشاور مدیر کل، بهزاد بهنیا فرزند مرحوم غلامرضا و آذر بهنیا عضو هیئت امنای مدرسه بهنیا در مدرسه آذر بهنیارشت حضور یافتند.

شهردار رشت در مدرسه آذر بهنیا

دکتر ثابت‌قدم با تاکید بر تغییر ارتباطات در عصر کنونی اظهار داشت: با پیشرفت زمان و ورود رایانه و موبایل در عرصه ارتباطات شاهد تغییرات شدیدی در همه عرصه‌ها هستیم.

شهردار رشت با تاکید بر خودکنترلی در فضاهای مجازی یادآور شد: ازآنجایی‌که امروز کنترل فضاهای مجازی بسیار سخت شده، و دانش‌آموزان نیز به سبب استقلال فکری و مسافتی از خانواده جدا شده‌اند هر فردی باید با خودکنترلی سعی نماید تا به عنوان یک فرد مفید در جامعه نقش‌آفرینی نماید.

او با تاکید بر رعایت آموزه‌های تعلیم و ترتیب توسط خانواده‌ها گفت: مجموعه مدیریت شهری با استفاده از مدرسه آذر بهنیا به عنوان پایلوت و نقطه مبدأ برای رشد توسعه شهری با بهره‌مندی توصیه‌های ارشاد گونه مهندس بهنیا در راستای توسعه شهری گام برمی‌دارد.

حضور شهردار در این مدرسه نشان از اهمیت آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت در مجموعه مدیریت شهری است

نجیب رییس آموزش و پرورش ناحیه یک رشت با قدردانی از فرزند مرحوم بهینا در توسعه مدرسه فوق اظهار داشت: امروز ۲۰۰۰ دانش‌آموز در سه مدرسه با نام‌های نصرت، آذر بهنیا و انقلاب اسلامی در این منطقه مشغول به تحصیل هستند.

او با قدردانی از شهردار رشت در راستای اجرای پروژه بازآفرینی شهر خاطرنشان کرد: حضور شهردار در این مدرسه نشان از اهمیت آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت در مجموعه مدیریت شهری است.

شهردار رشت در مدرسه آذر بهنیا

آموزش پرورش نوین آموزش پرورش مشارکت پذیر است

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر جلب مشارکت عمومی در حوزه آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: جامعه شناسان نهادهای خانواده، تعلیم و تربیت دین و مذهب اقتصاد و حقوق و اخلاق از نهادهای اصلی اجتماعی دانستند.

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش از ارتباط تنگاتنگ نهادهای اصلی اجتماعی خبر داد و گفت: نهاد آموزش و پرورش و خانواده باید بیش از دیگر نهادها با یکدیگر ارتباط متقابل داشته باشند .

دکتر اکبری با اشاره بر لزوم انعطاف‌پذیری آموزش و پرورش تصریح کرد: برای ایجاد انعطاف در آموزش و پرورش باید از برنامه‌ریزی غلطان با مشارکت حداکثری استفاده کرد.

او افزود: آموزش پرورش نوین آموزش پرورش مشارکت پذیر است، بنابراین با استفاده از فکر و اندیشه خرد جمعی می‌توان به توسعه همه‌جانبه در زمینه تعلیم و تربیت دست یافت.

با آموزش از دوران مدرسه می‌توان در تربیت مدیران نخبه گام برداشت

مهندس بهزاد بهنیا نیز در این مراسم با قدردانی از حضور شهردار در مدرسه یادشده اظهار داشت: این مدرسه در پی آموزش‌های نوین است.

بهنیا با گرامیداشت یاد پدر و مادر مرحوم خود تصریح کرد: تربیت دختران سالم و مسئولیت‌پذیر در جامعه از مهم‌ترین خواسته و آرزوهای هر پدر و مادر است.

شهردار رشت در مدرسه آذر بهنیا

او در ادامه ارائه شیوه درست تغذیه و انتقال بخشی از وسایل بازی پارک‌ها به مدارس را از مهم‌ترین ایده‌های خود برشمرد و گفت: اندیشمندان به این نتیجه رسیده‌اند.

که با آموزش از دوران مدرسه می‌توان در تربیت مردان و زنان بنام جهان و مدیران نخبه گام برداشت.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz