شهردار منطقه دو رشت:
با توسعه فضای سبز پیاده‌راه بافت مرکزی رشت، رضایت شهروندان را تأمین خواهیم کرد

جلسه مدیران ارشد شهرداری رشت با متخصص برندسازی - مهر ۱۳۹۵ - مرتضی عاطفی

رشت رویایی- شهردار منطقه دو رشت گفت: بازگشایی و افتتاح میدان، ایجاد پارک و فضای سبز و امکانات رفاهی سبب احیای دوباره شهر خواهد شد.

مرتضی عاطفی گفت: ایجاد فضاهای سبز شهری ضمن کمک به حفظ و احیای بافت تاریخی و تشویق به پیاده‌روی، به توسعه و رونق صنعت توریسم و رشد اقتصادی منطقه کمک می کند.

او ادامه داد: کنده‌کاری‌های اخیر پیاده راه مرکزی در راستای افزایش فضای سبز محدوده بافت مرکزی و جلب رضایت شهروندان نسبت به کمبود فضای سبز موجود بوده است.

عاطفی افزود: در پی نظرسنجی‌های انجام‌شده و انعکاس نارضایتی‌های شهروندان در این خصوص و پس از انتشار اخبار و انتقادهای برخی رسانه‌ها در فضاهای مجازی، توسعه فضای سبز محدوده در دستور کار قرار گرفت.

او گفت: توجه ویژه به این امر در پیاده‌راه جهت تقویت پوشش گیاهی و توسعه درختکاری شهری با اقدام به ایجاد چاله کاشت‌هایی به تعداد ۱۰۰ عدد و با عمق مناسب در مکان مذکور بوده که در آن نهال‌های ماگنولیا با تبعیت از وضع موجود کاشت شده است.

شهردار منطقه در ادامه اشاره کرد: برای نخستین بار و به جهت ایجاد تنوع رنگ در فصول مختلف، از انواع نهال میوه‌های بومی با استفاده بهینه از تمامی فضای موجود، کاشت گردیده است.

شهرداری منطقه دو رشت با اشاره به ایجاد فضای نشاط‌آور و دلپذیر در این محدوده گفت: علاوه بر موارد یاد شده در توسعه فضای سبز پیاده‌راه، مواردی همچون کاشت گیاهان معطر نظیر محبوبه شب و بوته‌هایی نظیر شاه‌پسند و ختمی و انواع پیچ‌های رونده در پای درختان در مسیر پیاده‌راه نیز برای اولین بار در شهر رشت انجام گردید.

عاطفی همچنین ایجاد فرش گل با توجه به نقش گل‌های فصلی در زینت بخشی فضای سبز، طراحی و ساخت گلدان‌های جدید با نقوش بومی و کاشت درختچه‌های تویا را از دیگر اقدامات انجام شده در پیاده راه مرکزی، عنوان نمود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz