رشت رویایی- مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از توزیع ۱۲ هزار قیر رایگان و آسفالت ۱۵۰ کیلومتر در ۱۶۵ روستای این استان خبر داد.

[su_frame align=”left”]آسفالت[/su_frame]

محمد اکبرزاده ظهر امروز در نشست با فرماندار این شهرستان به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ۳۷ سال از صدور فرمان تاریخی امام (ره) برای بازگشایی حساب ۱۰۰ امام (ره) و تأسیس بنیاد مسکن می‌گذرد.

وی بنیاد مسکن را نهادی انقلابی و خادم مردم خواند و افزود: این نهاد با همکاری و هم‌افزایی مسئولان و مردم توانست خدمات بزرگی به نظام ارائه کند هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان درباره اجرای طرح هادی تصریح کرد: در اجرای طرح هادی روستاهای گیلان ۱۲ درصد عقب‌ماندگی کشوری به ۵ درصد ارتقا یابد.

وی با اشاره به توزیع ۱۲ هزار تن قیر رایگان به ارزش ۷۰ میلیارد تومان برای روستاهای گیلان در سال گذشته، تصریح کرد: با این مقدار قیر رایگان در ۱۶۵ روستا ۱۵۰ کیلومتر آسفالت انجام شد.

اکبرزاده، با بیان اینکه تعمیر و بازسازی ۲۰۰ هزار مسکن فرسوده اقشار کم درآمد جامعه در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به بنیاد مسکن واگذار شده است، ادامه داد: سهم گیلان در این زمینه هنوز مشخص نشده است.

وی رودسر را به لحاظ پراکندگی و تراکم جمعیت جزو سه شهرستان نخست گیلان خواند و افزود: امیدواریم امسال برای اجرای طرح هادی بتوانیم با تلاش بیشتر کارنامه موفق‌تری ارائه دهیم.

فرماندار رودسر نیز نشست مذکور اظهار کرد: روستاهای دارای طرح هادی بالای ۲۰ خانوار شهرستان از ۶۰ درصد در سال ۹۳ به ۱۰۰ درصد در سال ۹۴ رسیده است.

امیر جانبازی افزود: در اجرای طرح هادی روستایی از حدود ۲۱ درصد در سال ۹۳ به ۲۷ درصد در سال ۹۴ رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۹ هزار جلد سند مالکیت در رودسر صادر شده است، تصریح کرد: صدور سند مالکیت از ۲۱۳ جلد در سال ۹۳ به ۴۰۴ جلد در سال ۹۴ رسیده و رشد ۹۰ درصدی داشته است.

فرماندار رودسر خاطرنشان کرد: در راستای بازسازی و تعمیرات مسکن روستایی بنیاد مسکن رودسر توانسته از درجه سه به درجه دو برسد که این امر می‌تواند در بحث پشتیبانی و گرفتن اعتبار مفید باشد.

وی افزود: بنیاد مسکن با اجرای این طرح‌ها موجب توسعه و ارتقای خدمات عمومی بهتر و مناسب‌تر در روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها می‌شود.

جانبازی به تقویت زیرساخت‌ها در روستاها تأکید کرد و گفت: ماندن جمعیت تولیدکننده در روستاها نقش بسیار مهمی در راستای اقتصاد مقاومتی و توسعه و آبادانی کشور دارد.

امروز سه طرح بنیاد مسکن رودسر با حضور مدیرکل بنیاد مسکن گیلان به بهره‌برداری رسید.

طرح‌های مذکور شامل اجرای طرح هادی در قالب زیرسازی و آسفالت روستای شیرمحله بخش کلاچای به طول یک کیلومتر و اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان، زیرسازی و آسفالت روستای چایجان بخش چابکسر به طول ۱.۶ کیلومتر و اعتبار ۲۸۰ میلیون تومان و زیرسازی و آسفالت قاسم‌آباد سفلی به طول ۱.۹ کیلومتر و اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان با مشارکت دهیاران است.