توزیع ۱۲ هزار تن قیر رایگان در گیلان

رشت رویایی- مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از توزیع ۱۲ هزار قیر رایگان و آسفالت ۱۵۰ کیلومتر در ۱۶۵ روستای این استان خبر داد.

آسفالت

محمد اکبرزاده ظهر امروز در نشست با فرماندار این شهرستان به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ۳۷ سال از صدور فرمان تاریخی امام (ره) برای بازگشایی حساب ۱۰۰ امام (ره) و تأسیس بنیاد مسکن می‌گذرد.

وی بنیاد مسکن را نهادی انقلابی و خادم مردم خواند و افزود: این نهاد با همکاری و هم‌افزایی مسئولان و مردم توانست خدمات بزرگی به نظام ارائه کند هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان درباره اجرای طرح هادی تصریح کرد: در اجرای طرح هادی روستاهای گیلان ۱۲ درصد عقب‌ماندگی کشوری به ۵ درصد ارتقا یابد.

وی با اشاره به توزیع ۱۲ هزار تن قیر رایگان به ارزش ۷۰ میلیارد تومان برای روستاهای گیلان در سال گذشته، تصریح کرد: با این مقدار قیر رایگان در ۱۶۵ روستا ۱۵۰ کیلومتر آسفالت انجام شد.

اکبرزاده، با بیان اینکه تعمیر و بازسازی ۲۰۰ هزار مسکن فرسوده اقشار کم درآمد جامعه در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به بنیاد مسکن واگذار شده است، ادامه داد: سهم گیلان در این زمینه هنوز مشخص نشده است.

وی رودسر را به لحاظ پراکندگی و تراکم جمعیت جزو سه شهرستان نخست گیلان خواند و افزود: امیدواریم امسال برای اجرای طرح هادی بتوانیم با تلاش بیشتر کارنامه موفق‌تری ارائه دهیم.

فرماندار رودسر نیز نشست مذکور اظهار کرد: روستاهای دارای طرح هادی بالای ۲۰ خانوار شهرستان از ۶۰ درصد در سال ۹۳ به ۱۰۰ درصد در سال ۹۴ رسیده است.

امیر جانبازی افزود: در اجرای طرح هادی روستایی از حدود ۲۱ درصد در سال ۹۳ به ۲۷ درصد در سال ۹۴ رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۹ هزار جلد سند مالکیت در رودسر صادر شده است، تصریح کرد: صدور سند مالکیت از ۲۱۳ جلد در سال ۹۳ به ۴۰۴ جلد در سال ۹۴ رسیده و رشد ۹۰ درصدی داشته است.

فرماندار رودسر خاطرنشان کرد: در راستای بازسازی و تعمیرات مسکن روستایی بنیاد مسکن رودسر توانسته از درجه سه به درجه دو برسد که این امر می‌تواند در بحث پشتیبانی و گرفتن اعتبار مفید باشد.

وی افزود: بنیاد مسکن با اجرای این طرح‌ها موجب توسعه و ارتقای خدمات عمومی بهتر و مناسب‌تر در روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها می‌شود.

جانبازی به تقویت زیرساخت‌ها در روستاها تأکید کرد و گفت: ماندن جمعیت تولیدکننده در روستاها نقش بسیار مهمی در راستای اقتصاد مقاومتی و توسعه و آبادانی کشور دارد.

امروز سه طرح بنیاد مسکن رودسر با حضور مدیرکل بنیاد مسکن گیلان به بهره‌برداری رسید.

طرح‌های مذکور شامل اجرای طرح هادی در قالب زیرسازی و آسفالت روستای شیرمحله بخش کلاچای به طول یک کیلومتر و اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان، زیرسازی و آسفالت روستای چایجان بخش چابکسر به طول ۱.۶ کیلومتر و اعتبار ۲۸۰ میلیون تومان و زیرسازی و آسفالت قاسم‌آباد سفلی به طول ۱.۹ کیلومتر و اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان با مشارکت دهیاران است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz