رشت رویایی- مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از توزیع پیک‌های نوروزی گل پامچال در مدارس مقطع ابتدایی استان در آستانه نوروز ۹۵ خبر داد.

مهدی حاجتی در گفت و گو با ایرنا افزود: پیک‌های نوروزی گل پامچال از هفته آینده در بین ۲۰۰ هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی و پیش‌دبستانی استان گیلان توزیع می‌شود.

وی اظهار داشت: پیک‌های نوروزی دانش آموزان مقطع ابتدایی در استان گیلان با توجه به نیازسنجی‌ها و خلاءهای آموزشی، با مشارکت و بر اساس پیشنهادات و نظرات دریافتی از معلمان تهیه شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: در این پیک‌ها، مطالب مختلف آموزشی، مذهبی، فرهنگی و پرورشی در نظر گرفته شده است.

وی بیان داشت: استمرار یادگیری دانش آموزان در تعطیلات نوروز، تقویت مهارت انشاءنویسی، آشنایی دانش آموزان با پیشینه‌های فرهنگی، اجتماعی، آداب و رسوم، فرهنگ‌های ملی و بومی و ارتقاء توانمندی‌های علمی آنان از اهداف توزیع پیک‌های نوروزی در مدارس است.

حاجتی یادآور شد: در پیک‌های نوروزی دانش آموزان ابتدایی استان گیلان موضوعاتی در رابطه با شهدای مدافع حرم، پیشگیری از مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی و آب‌های زیرزمینی در راستای اجرای طرح داناب در نظر گرفته شده است.