تور رالی گردشگری بانوان ایران از تهران به گیلان برگزار می‌شود

رشت رویایی- سومین تور رالی گردشگری بانوان ایران با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و هلدینگ گردشگری فلامینگو از تهران به گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل هلدینگ گردشگری فلامینگو و مجری تور رالی به سمت منطقه آزاد انزلی گفت: مراسم افتتاحیه با حضور مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی عصر روز سه شنبه ۳۰ آذرماه در تهران برگزار و در آن هماهنگی نهایی برای طول مسیر انجام می شود.

رقیه حاتمی پور در خصوص تور رالی بانوان گیلان گفت: این تور رالی از چهارشنبه اول آذر ماه از تهران آغاز و با گذر از شهرهای کرج، قزوین، رودبار، رشت، فومن، سه راهی پونل، رضوانشهر و بندر انزلی به منطقه آزاد انزلی منتهی می شود.

به گفته او در این تور رالی ۳۰ ماشین با رانندگی خانم ها و همراهی نقشه خوان ها حضور دارند و رعایت قوانین رانندگی، رانندگی صحیح، نقشه خوانی درست و آشنایی با جغرافیای محیط از مهمترین شاخص های این تور رالی است که در آن محدودیتی برای سن و سال شرکت کنندگان قائل نشده و افراد با هر نوع خودرو و حجم موتور ماشین می توانند شرکت می کنند و در نهایت اینکه سرعت جزو شاخص های این تور رالی نیست.

او گفت: تور رالی از صبح روز چهارشنبه اول آذر شروع شده و در عصر همان روز به پایان میرسد و در روز دوم و سوم شرکت کنندگان با امکانات، توانمندیها و اقدامات سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه گردشگری آشنا خواهند شد و سفیران معرفی این ظرفیت ها و جذابیت ها در سطح کشور می شوند.

او ادامه داد: این تور که با هدف توسعه ورزش بانوان، افزایش اعتماد به نفس و خودباوری در میان بانوان و آشنایی بیشتر زنان کشورمان با جاذبه های کمتر شناخته شده گردشگری ایران و فرهنگ سازی در مسیر رعایت قانون در رانندگی از سوی همه؛ طراحی شده است می تواند نقش موثری در گسترش توریسم ورزشی در سطح جامعه و معرفی مناطق زیبای گردشگری کشور ایفا نماید.

حاتمی پور جایگاه گیلان در گردشگری کشور را حائز اهمیت خواند و گفت: ظرفیت های منطقه آزاد انزلی در رونق حوزه های مختلف صنعت گردشگری چه در زمینه ایجاد زیرساخت های لازم و چه در زمینه جذب انواع گردشگران(اکوتوریسم،گردشگری تجاری، ورزشی، مذهبی، درمانی، و…) موجود در سطح داخلی و به ویژه بین المللی، به استان گیلان و کشور فرصت های خوبی به منظور افزایش ورود گردشگر خارجی و درآمد ارزی فرآهم می آورد.

مجری این تور رالی بانوان از حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و معاونت گردشگری این سازمان وکمک های نیروی انتظامی و پلیس راه، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، فدراسیون اتومبیلرانی و جهانگردی برای برگزاری این تور قدردانی کرد.

منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است. کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.

قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *