رشت رویایی- سومین تور رالی گردشگری بانوان ایران با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و هلدینگ گردشگری فلامینگو از تهران به گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل هلدینگ گردشگری فلامینگو و مجری تور رالی به سمت منطقه آزاد انزلی گفت: مراسم افتتاحیه با حضور مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی عصر روز سه شنبه ۳۰ آذرماه در تهران برگزار و در آن هماهنگی نهایی برای طول مسیر انجام می شود.

رقیه حاتمی پور در خصوص تور رالی بانوان گیلان گفت: این تور رالی از چهارشنبه اول آذر ماه از تهران آغاز و با گذر از شهرهای کرج، قزوین، رودبار، رشت، فومن، سه راهی پونل، رضوانشهر و بندر انزلی به منطقه آزاد انزلی منتهی می شود.

به گفته او در این تور رالی ۳۰ ماشین با رانندگی خانم ها و همراهی نقشه خوان ها حضور دارند و رعایت قوانین رانندگی، رانندگی صحیح، نقشه خوانی درست و آشنایی با جغرافیای محیط از مهمترین شاخص های این تور رالی است که در آن محدودیتی برای سن و سال شرکت کنندگان قائل نشده و افراد با هر نوع خودرو و حجم موتور ماشین می توانند شرکت می کنند و در نهایت اینکه سرعت جزو شاخص های این تور رالی نیست.

او گفت: تور رالی از صبح روز چهارشنبه اول آذر شروع شده و در عصر همان روز به پایان میرسد و در روز دوم و سوم شرکت کنندگان با امکانات، توانمندیها و اقدامات سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه گردشگری آشنا خواهند شد و سفیران معرفی این ظرفیت ها و جذابیت ها در سطح کشور می شوند.

او ادامه داد: این تور که با هدف توسعه ورزش بانوان، افزایش اعتماد به نفس و خودباوری در میان بانوان و آشنایی بیشتر زنان کشورمان با جاذبه های کمتر شناخته شده گردشگری ایران و فرهنگ سازی در مسیر رعایت قانون در رانندگی از سوی همه؛ طراحی شده است می تواند نقش موثری در گسترش توریسم ورزشی در سطح جامعه و معرفی مناطق زیبای گردشگری کشور ایفا نماید.

حاتمی پور جایگاه گیلان در گردشگری کشور را حائز اهمیت خواند و گفت: ظرفیت های منطقه آزاد انزلی در رونق حوزه های مختلف صنعت گردشگری چه در زمینه ایجاد زیرساخت های لازم و چه در زمینه جذب انواع گردشگران(اکوتوریسم،گردشگری تجاری، ورزشی، مذهبی، درمانی، و…) موجود در سطح داخلی و به ویژه بین المللی، به استان گیلان و کشور فرصت های خوبی به منظور افزایش ورود گردشگر خارجی و درآمد ارزی فرآهم می آورد.

مجری این تور رالی بانوان از حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و معاونت گردشگری این سازمان وکمک های نیروی انتظامی و پلیس راه، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، فدراسیون اتومبیلرانی و جهانگردی برای برگزاری این تور قدردانی کرد.

منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است. کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.

قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.