رشت رویایی- شامگاه چهارشنبه چهاردهم مهرماه به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در مراسمی با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت، مسعود کاظمی رئیس شورای اسلامی شهر رشت، حاجی‌پور رئیس شورای شهرستان رشت، صابر رئیس کمیسیون عمران و موسوی روزان رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی، فاطمه شیرزاد سخنگو و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی، فرهاد شوقی و محمدحسین واثق کارگرنیا عضو هیئت شورای اسلامی شهر رشت، سردار میر حیدری فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان، حجت‌الاسلام شکری رئیس سیاسی عقیدتی نیروی انتظامی، سرهنگ مهرگان جانشین فرماندهی نیروی انتظامی و سرهنگ کشمیری ریاست حفاظت اطلاعات، فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت در تالار گفتگوی ساختمان تاریخی شهرداری رشت از جمع کثیری از فرماندهان نیروی انتظامی و پلیس راه گیلان قدردانی شد.

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم هدف از برگزاری نشست فوق را مقارن بودن هفته نیروی انتظامی با دهه عاشورا دانست و گفت: امیداست همه ادامه‌دهنده راه حسین (ع) که چراغ راه زندگی ماست باشیم.

[su_frame align=”center”]مراسم گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در شهرداری رشت - مهر ۱۳۹۵ - محمدعلی ثابت‌قدم[/su_frame]

شهردار رشت با اشاره به ارتباط متقابل و مستقیم بین انتظام و امنیت گفت: انتظام و امنیت در بخش‌های مدیریتی رویکردی متفاوت دارد.

او افزود: در جوامع مختلف به ویژه جوامع توسعه‌یافته دو رکن پلیس و مدیریت شهری گردانندگان اصلی شهر هستند.

دکتر ثابت‌قدم با تاکید بر عدم وجود یکپارچگی در مدیریت شهری گفت: موازی کاری در بخش‌های مختلف به‌واسطه دولت‌های بزرگ زمانبر شده و به دلیل عدم ایجاد مدیریت واحد وظایف ما دو چندان شده است. ِ

شهردار رشت با تاکید بر توجه بیشتر به نگاه پیشگیرانه در حوزه انواع تخلفات شهری گفت: در تخلفات اجتماعی ما نباید صرفاً دنبال روش‌های درمانی که عمدتاً در برگیرنده حوزه‌های عمرانی و سخت‌افزاری است باشیم.

او با اشاره به اهمیت پیشگیری در میزان تخلفات شهری گفت: مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر رشت با لحاظ کردن مباحث پیشگیرانه در برنامه. و بودجه سعی بر استقرار سیستم پایش و بازدارندگی درهمه حوزه‌ها دارد.

دکتر ثابت قدم با اشاره به عقبه فرهنگی و تاریخی شهر رشت یادآور شد: پایداری امنیت زمانی بیشتر خواهد شد که در مجموعه فعالیت‌های خود خصلت‌های بومی و فرهنگی را در نظر داشته باشیم.

شهردار رشت با تاکید بر رعایت حرائم شهروندی در مراودات روزانه خاطرنشان ساخت: انقطاع بین افراد هنر مدیریت شهری نیست و انزوای اجتماعی در حوزه گیلان به‌ویژه شهر رشت راه به جایی نخواهد برد بنابراین شرایط باید به گونه‌ای فراهم شود تا با ایجاد یک فضای ارتباطی و فرهنگی باز، نگاهی مثبت و سازنده. و نیز با رعایت حرائم دفاعی، شهروندان. بتوانند با احساس امنیت کامل در دل اجتماع در کنار یکدیگر مصون به مرادات خود بپردازند.

او افزود: امنیت شهروندی به ایجاد سرمایه اجتماعی و پایداری امنیت و درنهایت به تولید فضای اجتماعی به‌ویژه در کالبد شهر کمک قابل توجه‌ای خواهد داشت.

دکتر ثابت‌قدم یادآور شد: با تولید فضای اجتماعی مؤثر در کالبد شهری شرایط به گونه‌ای فراهم خواهد شد که شهروندان با یک رابطه مسالمت‌آمیز با نگاه ایجابی در کنارهم قرار گیرند و این امنیت نیز در نهایت سرمایه اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

امنیت و آسایش حاکم در شهر مرهون زحمات فعالان نیروی انتظامی و پلیس راه است

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این مراسم با تسلیت به مناسبت دهه عاشورا اظهار داشت: امنیت و نظم موجود در شهر رشت مرهون زحمات فعالین نیروی انتظامی است.

[su_frame align=”center”]مراسم گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در شهرداری رشت - مهر ۱۳۹۵ - مسعود کاظمی[/su_frame]

کاظمی با اشاره به فعالیت پیشین خود در حوزه تاکسیرانی گفت: زحمات و تلاش‌های سبز پوشان نیروی انتظامی در حفظ آرامش و آسایش شهروندان و تلاش پلیس راهور در کاهش تخلفات شهری برکسی پوشیده نیست.

مدارا کردن در برابر خطای روسای ادارات/ عدم درک صحیح از دین اسلام بزرگ‌ترین گرفتاری مسلمانان

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شکری رئیس عقیدتی نیروی انتظامی استان گیلان فانی شدن در راه امام حسین (ع) را از امال مسلمانان به‌ویژه شیعیان دانست و گفت: دین اسلام دین با عظمتی است و این دین تمامی خواسته‌های بشری می‌تواند اشباع کند.

او عدم درک صحیح از دین اسلام را مهم‌ترین گرفتاری مسلمانان خواند و گفت: اختلاط سلایق شخصی افسانه با دین اسلام سبب رکود و پس رفت جامعه ما شده است.

[su_frame align=”center”]مراسم گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در شهرداری رشت - مهر ۱۳۹۵[/su_frame]

رئیس سیاسی و عقیدتی نیروی انتظامی گیلان امر به معروف و نهی از منکر را دو دلیل مهم قیام امام حسین (ع) دانست و گفت: در نظام جمهوری اسلامی نظام وحدت بیشتر از دیگر نظام‌ها به چشم می‌خورد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین با تاکید بر مدارا کردن در مقابلم خطاهای دیگران افزود: کسانی که پیرو دین اسلام هستند با یکدیگر مهربان ودر مقابل خطاهای دیگران. به خصوص روسای ادارات مدارا می‌کنند.

حفظ حرمت مردم بافرهنگ رشت/ علاقه مردم قانون‌مدار رشت به نیروی انتظامی

رئیس شورای شهرستان رشت با اشاره به مسئولیت سنگین سبز پوشان ایران اسلامی در تأمین امنیت کشور گفت: فعالیت در حوزه نیروی انتظامی و پلیس راه موهبت الهی است.

[su_frame align=”center”]مراسم گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در شهرداری رشت - مهر ۱۳۹۵ - اسماعیل حاجی‌پور[/su_frame]حاجی‌پور با قدردانی از صبوری خانواده‌های نیروی انتظامی گفت: مردم قانون‌مدار گیلان. و شهر رشت فعالان نیروی انتظامی را به‌واسطه ایجاد امنیت دوست دارند.

او گیلان را دروازه تمدن و شهر رشت را شهر اولین‌ها خواند و گفت: با توجه به فرهنگ بالای مردم رشت انتظار می‌رود تا فعالان نیروی انتظامی نیز در انجام مأموریت های حرمت این مردم را نگه دارند.

حمایت از شهرداری وظیفه نیروی انتظامی است/ کوتاهی کردن دستگاه‌های مسئول در ارائه خدمت خیانتی است به مردم/ استان گیلان دومین استان در کنترل جرائم

سردار میرحیدری فرماندهی نیروی انتظامی استان گیلان با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: نیروی انتظامی و شهرداری رشت به دور از هرگونه اختلاف به عنوان دو دستگاه خدماتی کاملاً در خدمت جامعه هستند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان افزود: شهرداری و نیروی انتظامی در اجرای مأموریت انضباط شهری و ایجاد امنیت اجتماعی همگام هستند.

او حمایت از همه دستگاه‌ها را وظیفه نیروی انتظامی دانست و خاطرنشان ساخت: همه ما واقفیم که مدیریت کردن با دستان خالی، مشکلات، موجود و اعتبارات کم بسیار سخت است اما شهردار کوشا و توانمند شهر رست ثابت کرد که در این شرایط سخت نیز می‌توان کارهای بزرگ و ماندگار کرد.

او ضمن قدردانی از تلاش‌های شهردار رشت در زمینه اجرای ماده ۱۶ و برگزاری کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان افزود: نیروی انتظامی حمایت از شهرداری در اجرای وظایف را وظیفه خود می‌داند و کوتاهی کردن دستگاه‌های مسئول در ارائه خدمت خیانتی است به مردم.

سردار میرحیدری استان گیلان را دومین استان در کنترل جرائم خواند و گفت: ارتقا امنیت شهر و ایجاد ایستگاه‌ها و جایگاه‌های پلیس و استقرار چترهای پلیس در سطح شهر کار بسیار زیبایی بود که توسط شهردار محترم رشت به اجرا درامد.

در پایان با اهداء لوح از فرماندهان نیروی انتظامی و پلیس راه استان تقدیر شد.

گزارش تصویری مراسم گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در شهرداری رشت