تهدید باشگاه ملوان به افشای توافقنامه خرید امتیاز باشگاه نفت

مسعود رضاییان

رشت رویایی- مدیرعامل باشگاه ملوان با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل شرکت ملی نفت، رئیس مجمع باشگاه نفت و سهامداران این باشگاه، خواهان ورود آنها به جریان و روند انتقال سهام و جلوگیری از رفتارهای مشکوک شد.

سایت باشگاه ملوان نوشت: مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و همچنین رئیس مجمع باشگاه نفت تهران نسبت به آنچه ناعادلانه خواندن و مشکوک بودن روند مذاکرات انتقال سهام نفت به ملوان نامیده می‌شود، اعتراض کرد و خواهان ورود مسئولان باند پایه شرکت ملی نفت و سهامداران این باشگاه به روند مذاکرات و انتقال شد.

متن نامه مسعود رضاییان به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر سلحشور
ریاست محترم مجمع باشگاه فرهنگی ورزشی نفت تهران
با سلام و آرزوی قبولی طاعات
پیرو اعلام مزایده واگذاری موسسه فرهنگی ورزشی نفت تهران و شرکت فرهنگی ورزشی ملوان بندرانزلی و اعلام برنده شدن این باشگاه در مزایده فوق، نشستی در حضور تنی چند از مدیران بلند پایه باشگاه ملوان و تنی چند از اعضای هیئت واگذاری موسسه نفت تهران برگزار و توافقنامه و تفاهم‌نامه اولیه نیز با در نظر گرفتن تمامی جهات و شرایط قانونی انجام گرفت.

باشگاه ملوان منتظر اعلام آمادگی و تهیه قرارداد از سوی موسسه نفت بود که روز شنبه مورخ پنجم تیر ماه ۹۵ رأس ساعت ۱۳:۱۴ دقیقه دورنگاری از سوی باشگاه نفت دریافت شد دال بر آنکه برای امضای قرارداد حاضر شوید و کلیه مجوزها از جمله مجوز کمیسیون ماده ۵ مبنی بر انتقال را نیز همراه داشته باشید. این در حالیست که در آگهی اولیه مزایده و هم توافق اولیه به صراحت اعلام شده بود اخذ مجوزهای لازم بر عهده انتقال گیرنده (خریدار) است و انتقال دهنده (فروشنده) هیچ مسئولیتی در این‌باره ندارد اما هم اکنون خلاف توافقنامه و با تمسک به نامه فدراسیون فوتبال ارائه مجوز را الزامی می‌دانند. با این وصف در جلسه روز یکشنبه مورخ ششم تیر ماه ۹۵ که رأس ساعت ۱۱ در محل دفتر باشگاه نفت حاضر شدیم که متاسفانه مدیر مسئول باشگاه و هیچ‌یک از مسئولان تصمیم گیرنده جهت عقد قرارداد برابر توافقنامه حضور نداشتند و تنها فرد حاضر از سوی موسسه نفت جناب آقای آل‌اسحاق (بازرس باشگاه) بود و جدا از درستی یا نادرستی استدلال فدراسیون فوتبال که در جای خود هم قابل بحث است و هم قانوناً حق پی گرفت آن را برای خود محفوظ می‌دانیم، این چرخش ۱۸۰ درجه‌ای موسسه نفت شبه برانگیز است.

جالب است بدانید آقای آل اسحاق مکرراً به نامه آقای قنبرزاد استناد می‌کردند که خلاف متن تفاهم‌نامه است.

یادآور می‌شود آقای آل‌اسحاق به نظر خارج از اختیارات خویش و فراتر از قانون مکرراً اظهار می‌داشتند: این تیم نباید از تهران خارج شود و قطعاً نمی‌شود!

این درحالیست که برنده مزایده که با رعایت تمام شئونات قانونی انجام شده است و ما (باشگاه ملوان به عنوان برنده مزایده) این اختیار را داریم که تیم را در تهران نگه داریم و یا با طی مسیر قانونی آن را به جایی دیگر منتقل کنیم. شبهه‌ناک است وقتی برنده مزایده را در منگنه غیرمتعارف و غیرمنطقی و غیرقانونی قرار می‌دهند تا شاید مرادشان حاصل شود! افکار عمومی می‌داند پشت پرده که نه روی پرده (چرا که همه چیز رو شده است) چیست.

باشگاه ملوان با اعتقاد به لزوم رعایت قانون و پایبندی کامل به توافق اولیه پیگیر حق خویش به عنوان برنده قانونی مزایده بوده و به لحاظ فوریت امر و زمان کم جهت آماده‌سازی تیم، تصمیم‌گیری عاجل و فوری را خواستار است و تاکید می‌شود این باشگاه آماده است تمام تعهد مندرج در توافق نامه اولیه را با زمان‌بندی اعلامی در آن متن انجام داده و به نظر می‌رسد در این راه حسن نیت و توان خویش را نیز به اثبات رسانده است.

خواهشمند است دستور فرمایند وفق مقررات و قوانین دستور انعقاد قرارداد صادر گردد.

با تقدیم احترام
مسعود رضاییان
مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان بندرانزلی
رونوشت؛
جناب آقای کاردور (معاون محترم وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران)، جناب آقای دکتر هندی، جناب آقای دل‌پریش، جناب آقای عماد حسینی، جناب آقای تاجیک، جناب آقای عباسی.

خبر دیگر اینکه باشگاه ملوان اعلام کرد در صورت ادامه پیدا کردن برخی فشارها و مصاحبه‌های غیرمسئولانه ضمن رعایت اصول حرفه‌ای، توافقنامه اولیه و کاملاً قانونی واگذاری امتیاز نفت به ملوان را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد داد.

در بیانیه این باشگاه آمده است:
«با توجه به برخی فشارها و مصاحبه‌های غیر حرفه‌ای و غیرمسئولانه که توسط برخی افراد انجام شده و سعی در برهم زدن افکار عمومی و تشویش ذهن هواداران این باشگاه را دارد، مدیران باشگاه تصمیم گرفتند در صورت ادامه پیدا کردن چنین مصاحبه‌هایی برگه توافقنامه قانونی فروش امتیاز نفت به ملوان را که به امضای مسئولین مربوطه کمیته واگذاری، مسئولان باشگاه نفت و ملوان رسیده است را با لاک گرفتن اعداد و ارقام منتشر و در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.

در این توافقنامه کاملاً قانونی تمام موارد با شفافیت کامل بیان شده و برای تمامی مجوزها و البته تسویه حساب‌ها نیز برنامه زمان‌بندی دقیقی در نظر گرفته شده است که به امضای آقایان قنبرزاده (مدیرعامل باشگاه نفت)، آل اسحاق (مسئول حقوقی باشگاه نفت) و آقای مهندس تاجیک (نماینده وزارت نفت و سهام دار باشگاه نفت) و همچنین مدیرعامل، نماینده حقوقی و هیات مدیره باشگاه ملوان رسیده است برای تمامی بندها زمان‌بندی در نظر گرفته شده است و باشگاه ملوان نیز تا این لحظه براساس همان توافقنامه به تمامی تعهدات خود عمل کرده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz