دکتر رضا رسولی:
تنها ۴ امضاء برای استیضاح جمع شده بود

نشست خبری اعضای شورای شهر رشت با اصحاب رسانه

رشت رویایی- عضو شورای شهر رشت تعداد امضاهای استیضاح شهردار رشت را ۴ امضاء برآورد کرد.

رضا رسولی در گفت و گو با گیل‌خبر در پاسخ به خبر احتمال وصول استیضاح شهردار در جلسه تعطیل شده روز یکشنبه بیان داشت: همان‌طور که مستحضر هستید در جلسه ۱۴۸ شورا تعداد ۶ سؤال از اعضای محترم از آقای شهردار مطرح شد که نهایتاً از ۱۳ عضو حاضر ۷ نفر قانع نشدند که طبق قانون ۵ نفر باید درخواست بدهند که این طرح باید در صحن علنی رای بیاورد و بعد ده روز وقت دارد که شهردار بیاید و به سوالات جواب دهد، این بینابین قانون محدودیت خاصی برایش قائل نشده است و آن‌ها می‌توانند هفته دیگر اقدام کنند.

رییس کمیسیون ترافیک شورای شهر در ادامه ابراز داشت: شنیده می‌شود این طرح ۴ امضاء بیشتر نداشته است. البته من این مساله را قبول می‌کنم، چون اعضا دغدغه‌هایی نسبت به شهردار و شهرداری دارند و ممکن هم است که بخواهند نسبت به پاسخ‌های شهردار قانع نشوند ولی به‌شدت بعید می‌دانم استیضاحی شکل بگیرد.

او افزود: به لحاظ عملکردی و حجم پروژه‌های ناتمامی که مانده و همچنین بحث درآمدی شهرداری همه این‌ها به شخص شهردار بر نمی‌گردد به مسائل کلان مملکت برمی‌گردد. مطمئن هستم همکاران ما شهر را در یک وضعیت آشوب، بحران و هرج‌ومرج نمی‌خواهند، همان‌طور که اکثر بزرگان استان عملکرد نسبت مثبتی نسبت به شهردار و شورا دارند، فضای شورا عقلانی است و کمتر کسی است که در این شورا بخواهد همچین فضایی را به وجود بیاورد.

رسولی در ادامه گفت: ما در زمان حساسی قرار داریم، مدت کوتاهی تا شورای چهارم باقی‌مانده و اکثر پروژه‌هایی که در این شورا استارت خورد در بودجه امسال آمده است و باید دست‌به‌دست هم دهیم و بتوانیم آن را انجام دهیم و یا آن را شروع کنیم که به مردم شهرمان تقدیم کنیم. وی ادامه داد: بنده فکر می‌کنم این استیضاح ۴ امضاء بیشتر نداشته و ۱۱ عزیز اعتقادی به استیضاح نداشتند.

عضو شورای شهر در ادامه درباره احتمال ربط لغو جلسه روز گذشته با تعداد امضاهای جمع‌آوری‌شده نیز تصریح کرد: طرح استیضاح قابل طرح در جلسه گذشته نبود ولی بعید می‌دانم این تعطیلی به آن ارتباطی داشته باشد. البته سابقه داشته که جلساتی با تأخیر بیشتر هم تشکیل شود و دیروز جلسه سر ۳۵ دقیقه تعطیل شد ولی با این حال به نظرم ربطی ندارد و خواسته شده که یک انضباطی در شورا ایجاد شود.

او در انتها گفت: شاید یکی از دلایلی که همکاران ما نیز درخواست ادامه جلسه را داشتند برای این بود که اطلاع داده بودند که در مسیر هستند و سه نفر هم بعد از لغو جلسه رسیدند. ولی من به طور کلی با اعلام انضباط معتقدم و این مورد به شدت باید کار شود، چون بعضی مواقع شورا نشان داد که منضبط نیست و امیدواریم این روال ادامه داشته باشد که خدمات بهتری به مردم ارائه کنیم.

 

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz