معصومه جهان‌چی، سرمربی تیم فوتسال بانوان «می رشت سپیدرود»
تنها یک سالن تمرین داشتیم که آن را هم از ما گرفتند/ مسائلی پشت پرده است که نمی‌خواهند می‌رشت موفق شود

معصومه جهان چی

رشت رویایی- در میان هیاهوی جلسه دیروز شورای شهر رشت، یک‌بار دیگر تیم سپیدرود می‌رشت فراموش شد تا سرنوشت این تیم کماکان در هاله‌ای از ابهام باشد.

به گزارش رشت رویایی، سرمربی تیم سپیدرود می‌رشت با بیان اینکه سرنوشت تیم سپیدرود می‌رشت برای هیچ‌کس مهم نیست، گفت: تیم سپیدرود می‌رشت، تیم پرافتخاری است و در حال حاضر در جایگاه خوبی در جدول قرار دارد و می‌تواند آبروی ورزش بانوان را در کشور حفظ کند اما گویا سرنوشت این تیم برای کسی مهم نیست.

معصومه جهان‌چی با بیان اینکه سالن تمرین را از تیم ما گرفته‌اند، گفت: اگر می‌رشت سپیدرود و تیم شهرداری رشت، هر دو تیم شهرداری هستند پس چرا باید بین دو تیم تبعیض باشد. چرا به تیمی که جایگاه بهتر و افتخارات بیشتری دارد اهمیت داده نمی‌شود اما به تیمی که حاشیه بیشتری دارد توجه می‌شود؟ چرا باید سالن حجاب و سالن آتش‌نشانی که با دستور مستقیم شهردار قرار بود برای یک جلسه تمرین در هفته در اختیار ما قرار گیرد، به ما نمی‌دهند؟ ضمن اینکه از ۴ جلسه تمرین در سالن حجاب، دو جلسه را کم کرده‌اند به بهانه اینکه تیم شهرداری در آن تمرین کند.

او افزود: آیا چنین برخوردهایی با ما که ۱۲ سال سابقه و افتخارات زیادی داریم، شایسته است؟ اگر واقعاً تمایل به تیم‌داری ندارند پس ما را بازی ندهند. فقط بگویند تمایل به تیم‌داری نداریم تا بازیکنان ما پا در هوا نمانند و تکلیف خود را بدانند.

او تاکید کرد: لایحه‌ تیم می‌رشت سپیدرود قرار بود ۲ ماه پیش به صحن شورا برود و مصوب شود اما کماکان هیچ اتفاقی نیفتاده است. مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت دیروز به ما گفتند تا زمانی که شورای شهر این لایحه را مصوب نکنند، امکان حمایت از این تیم را ندارند.

سرمربی تیم توضیح داد: ۲ ماه پیش پاورپوینت لایحه به کمیسیون برنامه و بودجه رفت اما اعضای کمیسیون درخواست ریزهزینه‌های تیم را دادند تا مورد بررسی قرار گیرد. ما دوباره از ریزهزینه‌های تیم پاورپوینت درست کردیم و حتی از همان سقف کمی که در نظر گرفته بودیم کمتر بود. ما  دو سال پیش با سپیدرود دوم شدیم و احرار سوم شدیم و امسال هم در رتبه چهارم جدول قرار داریم. ما آبروی رشت هستیم و داریم برای برند می‌رشت تبلیغ می‌کنیم اما اینگونه باید با سرنوشت تیم و بازیکنان ما بازی شود. این همه دارد به سپیدرود، داماش و غیره کمک می‌شود، چه ایرادی دارد به ما هم کمک کنند و این مصوبه را تصویب کنند.

جهان‌چی با بیان اینکه سپیدرود می‌رشت بخشی از منافع رشت است، افزود: تا زمانی که سپیدرود می‌رشت نبود، تبلیغات برند می رشت فقط در سطح شهر بود. اما از زمانی که تیم ما با این نام در لیگ برتر حضور پیدا کرد، کل کشور با برند می‌رشت آشنا شدند. دور از انصاف است که ما برای می‌رشت تبلیغ کنیم اما لایحه ما این همه وقت امروز و فردا شود. نمی‌خواهند هزینه کنند، مشکل ندارد اما حداقل هزینه تبلیغات می‌رشت را به ما پرداخت کنند.

معصومه جهان چی

او همچنین گفت: دلیل مخالفت شورا این است که هزینه این تیم زیاد است. در حالیکه ما با مبلغ ۲۵۰ میلیون این تیم را بسته‌ایم.با وجود اینکه تیم‌های ملی حفاری، دانشگاه آزاد و غیره بالای ۷۰۰-۸۰۰ میلیون قرارداد دارند اما ما حاضر شدیم با حداقل هزینه این تیم را راه بیاندازیم ولی شورا می‌گوید چون ما یک بار مبلغ ۵۰ میلیون به این تیم کمک کرده‌ایم، بنابراین ۲۵۰ میلیون برای این تیم زیاد است؛ تیمی که یک تیم لیگ برتری است و از امیدهای کسب مقام است.

او افزود: تیم شهرداری رشت با ۲۵۰ میلیون بسته شده و مصوبه شورا را دارد. بی انصافی است که تیمی که تازه به لیگ برتر آمده با ۲۵۰ میلیون بسته شود اما این مبلغ برای تیم ما که سابقه دارد و افتخار رشت است، زیاد است. در حالیکه هزینه تیم ما از تیم شهرداری رشت بیشتر است. فکر نمی‌کنید با این همه سابقه و با این همه کسب مقام، نیاز باشد که حداقل ۵۰ میلیون قرارداد ما بیشتر باشد؟

جهان‌چی با اشاره به اینکه آقای شهردار زحمت کشیدند و تا اینجا از تیم می‌رشت سپیدرود حمایت کردند، گفت: حالا که این تیم با حمایت شهرداری تا اینجا رسیده نباید نیمه راه رها شود. از اعضای شورا انتظار می‌رود که ما حمایت کنند. این تیم آبروی رشت و ورزش بانوان گیلان است. من واقعاً به عنوان مربی نمی‌دانم به کار فنی برسم یا به کار اسپانسر و قرارداد و موارد دیگر. عرصه به حدی برای ما تنگ شده است که دیگر توانی برای ادامه فعالیت نداریم. تنها چیزی که داشتیم یک سالن تمرین بود که آن را هم از ما گرفتند.

سرمربی می‌رشت سپیدرود افزود: وقتی ما از شخص شهردار امضا می‌گیریم تا به ما سالن دهند اما این اتفاق نمی‌افتد یعنی اینکه مسائلی پشت پرده وجود دارد که نمی‌خواهد تیم ما موفق شود.

جهان‌چی تصریح کرد: ما از همان ابتدا به آقای قانع گفتیم که یک تیم در لیگ برتر داشته باشیم و دو تیم را ادغام کنیم تا بتوانیم یک تیم قدرتمند‌تر داشته باشیم اما دوستان موافقت نکردند. اما حالا می‌گویند ما نمی‌توانیم هزینه دو تیم را بدهیم. این تیم اگر منحل شود، ۱۲ سال سابقه و زحمات بازیکنان نابود می‌شود و زندگی این بازیکنان تحت شعاع قرار می‌گیرد.

معصومه جهان چی

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz