هشدار دوباره هاوکینگ؛
تنها هزار سال دیگر روی زمین زنده‌ایم

استفان هاوکینگ فیزیکدان مشهور بریتانیایی به بشر هشدار داده‌است که تنها هزار سال دیگر برای زندگی روی زمین فرصت دارد، و تنها عاملی که می‌تواند موجب بقای بشر شود ایجاد سکونت‌گاه‌های جدید در دیگر نقاط از سامانه خورشیدی است.

پایان جهان

براساس گزارش ایندیپندنت، هاوکینگ در سخنرانی در دانشگاه کمبریج گفت ما به خاطر آینده بشریت باید به فعالیت‌های فضایی خود ادامه دهیم زیرا فکر نکنم بدون رها کردن این سیاره آسیب‌دیده، تا بیش از هزار سال دیگر بشر دوام بیاورد.

به نظر می‌آید سرنوشت بشریت به تازگی هاوکینگ را به شدت نگران کرده‌است، زیرا سخنان اخیر وی در برنامه‌ای تلویزیونی به نام مکان‌های مورد علاقه هاوکینگ نیز درباره خطرهای ارتباط با بیگانگان فضایی و هوش فرازمینی هشدار داد. وی در این فیلم می‌گوید بیشتر از هر زمان دیگری اطمینان دارد که انسان در جهان تنها نیست ، اما درصورتی که بیگانگان بشر را بیابند، آن را به چشم موجودی ضعیف و نابود‌شدنی، مانند یک باکتری خواهند شد.

هاوکینگ می‌گوید: انسانیت اشتباه را بارها و بارها تکرار می‌کند، حتی در شرایطی که به تاریخ خود افتخار کرده و باید براساس تجربیات گذشته‌اش عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

هاوکینگ با اشاره به اینکه انسانیت اشتباه را بارها و بارها تکرار می‌کند، حتی در شرایطی که به تاریخ خود افتخار کرده و باید براساس تجربیات گذشته‌اش عملکرد بهتری از خود نشان دهد. هاوکینگ می‌گوید سلاح‌های خودکار قدرتمند می‌توانند عواقب جبران‌ناپذیری برای بشریت داشته‌باشند.

او تخمین زده‌است که سکونتگاه‌های خودگران و خودکفای انسان‌ها در مریخ، ایده‌ای است که تا ۱۰۰ سال دیگر عملی نخواهد شد،‌از این رو بشر در این مدت زمان باید احتیاط را در پیش بگیرد.

هاوکینگ سال گذشته نام خود را به ائتلافی متشکل از ۲۰ هزار محقق و متخصص افزود، ادتلافی که خواسته آن متوقف‌سازی تولید هرنوع سلاح خودکار با قابلیت شلیک به سوی هدف‌های تعیین شده بدون دخالت انسان است.

همشهری آنلاین

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz