تور «بریکولاژ» نادر مشایخی در گیلان
تندیس شنیداری رشت ساخته می‌شود

رشت رویایی- دیباچه: تور موسیقی «بریکولاژ» نادر مشایخی به گیلان می‌رسد.

به گزارش رشت رویایی، پرفورمنس «مرگ عادلانه تقسیم می‌شود» به همراه «بریکولاژ ۶» را نادر مشایخی، مهدی بهبودی و شوکا حسینی به خانه فرهنگ گیلان می‌آورند.

بر اساس توضیحات «بریکولاژ ۶/رشت» با استفاده از اصواتی که در رشت شنیده می‌شود به اجرا در می‌آید؛ یعنی نوعی ترسیم نقشه صدای رشت است که از دو نوع ابزار در آن استفاده می‌شود: ابزاری که آکوستیک هستند واصواتی که باید در جغرافیای رشت ضبط شوند.

نادر مشایخی در اینباره گفته است: فرمول فیبوناچی (.+١+١+٢+٣+۵+…) فرمول ساخت همه گنبدهاست که می‌خواهیم با این فرمول تندیس شنیداری رشت را بسازیم که از متریال صوتی که در رشت موجود است، استفاده خواهیم کرد. همه این صداها از جنس نوفه و نوفه سفید هستند.

استفاده از هر نوع سازی در این اجراها مجاز است.

همچنین پرفورمنس «مرگ عادلانه تقسیم می‌شود» هم همراه با ویدئو آرتی از دود است که با سینک صداهای گوناگون توسط مهدی بهبودی در درون بریکولاژ نادر مشایخی و همراهان ایشان به اجرا در می‌آید و شوکا حسینی به اجرای شعر «مرگ‌های عادلانه» می‌پردازد.

گفتنی است، پس از شهر رشت، شهرهای بندرانزلی، لاهیجان، ماسوله و لنگرود هم میزبان این اجراها خواهند بود.

نادر مشایخی، شوکا حسینی و مهدی بهبودی روز پنج شنبه ۷ مرداد در خانه فرهنگ گیلان واقع در ساغریسازان رشت در بخش اول پرفورمنس «مرگ عادلانه تقسیم می‌شود» را اجرا می‌کنند و در بخش دوم این برنامه، نادر مشایخی، مهدی بهبودی و تعدادی از نوازندگان آملی «بریکولاژ ۶» را اجرا خواهند کرد».

تور «بریکولاژ» نادر مشایخی در گیلان

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz