تندیس حافظ برای موسیقی متن فیلم «در دنیای تو ساعت چند است»

رشت رویایی- شانزدهمین جشن حافظ شنبه ۲ مرداد در تالار وحدت برگزار شد و کریستف رضاعی برای موسیقی متن فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» جایزه بهترین موسیقی متن جشن حافظ را کسب کرد.

فیلم «در دنیای تو ساعت چند است»

به گزارش رشت رویایی، شانزدهمین جشن حافظ که توسط علی معلم و نشریه دنیای تصویر برگزار می‌شود و به برگزیدگان سینما، تلویزیون و شبکه نمایش خانگی در بخش‌های مختلف تندیس حافظ اهدا می‌کند در تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» ساخته کارگردان رشتی، صفی یزدانیان، توانست تندیس بهترین موسیقی متن را برای کریستوف رضاعی به ارمغان بیاورد.

«در دنیای تو ساعت چند است» اولین ساخته بلند صفی یزدانیان در مقام کارگردان است که لیلا حاتمی، علی مصفا، زری خوشکام و اردشیر کاظمی در آن به ایفای نقش می‌پردازند. «در دنیای تو ساعت چند است» فیلم خوش‌ساخت و نوستالژیکی است که روایت آن در بستر شهر رشت می‌گذرد و رشت را به شکلی زیبا و شاعرانه نشان می‌دهد.

 

یکی از نکات حائز اهمیت این فیلم، موسیقی متن آن است که توسط آهنگساز مطرح کشور، کریستف رضاعی ساخته و توسط خواننده قدیمی گیلان، روزبه رخشا خوانده شده است. موسیقی این فیلم به حدی مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت که پس از مدت کوتاهی توسط موسسه فرهنگی-هنری منظومه موازی موسیقی روانه بازار گشت. موسیقی این فیلم که به شدت با فضای بارانی شهر رشت همخوانی دارد بر اساستم موسیقی‌های فولک روسیه و کوبا و بر روی اشعاری از جهانگیر سرتیپ پور نوشته شده است.

روزبه رخشا خواننده خوش‌صدا و خوش قریحه رشتی که سال‌ها از عرصه موسیقی فاصله گرفته بود توانست با فیلم «در دنیای تو ساعت چند است» بازگشت موفقیت‌آمیزی داشته باشد و اجرای زیبای گیلکی او با استقبال قابل توجهی روبرو شود.

فیلم «در دنیای تو ساعت چند است»

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz