تمجید استاندار گیلان از عملکرد اداره کل امور مالیاتی گیلان

رشت رویایی- استاندار از عملکرد اداره کل امور مالیاتی گیلان در هقته مالیات تقدیر کرد.

تمجید استاندار گیلان از عملکرد اداره کل امور مالیاتی گیلان

استاندار گیلان در نشستی که به مناسبت هفته مالیات و با حضور مدیرکل امور مالیاتی استان، معاونین و جمعی از روسای ادارات امور مالیاتی در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد، گفت: با توجه به اهمیت مالیات در تحقق درآمدهای استانی، در سال جاری پیش‌بینی می‌شود حدود ۹۰۰ میلیارد تومان از مجموع هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان درآمدهای استان از این طریق محقق شود و این حاکی از اثربخشی شما در تحقق درآمدهای استان است.

دکتر محمدعلی نجفی در ادامه افزود: بنده از عملکرد و رویکرد مثبت اداره کل امور مالیاتی استان رضایت داشته و این اداره کل از دستگاه‌های قابل تقدیر می‌باشد.

این مقام عالی دولت در گیلان با بیان اینکه سفارش دولت و بنده بر اصل مهم پاکدستی و سلامت مالی کارکنان است افزود: شماها در این بخش در صف اول هستید و اگر در این زمینه اتفاقی حتی در حد کاردان و کارشناس رخ دهد، جامعه مالیاتی استان و کشور خدشه‌دار خواهد شد.

او بر ضرورت تلاش بر شفاف سازی اقدامات تأکید کرد و یاد آور شد : طرح جامع مالیاتی باید به جد دنبال و اجرایی شود.

استاندار گیلان در جمع مدیران اداره کل امور مالیاتی با اشاره به فعال سازی واحدهای راکد و نیمه فعال در استان براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: کمک به واحدهای تولیدی رسالت سازمان امور مالیاتی است.

به تاکید استاندار گیلان سازمان امور مالیاتی موضوع رفع موانع تولید برای کل واحدهای راکد و نیمه فعال استان را مد نظر قرار دهد.

اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم در جهت رفع موانع تولید و کارآفرینی است
در ابتدای این دیدار مدیر کل امور مالیاتی استان نیز به ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در این اداره کل پرداخت و گفت: استان گیلان در سال ۹۴، بیش از ۷۲۲ میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشته است که این مقدار ۱۸ درصد نسبت به سال ۹۳ افزایش داشته است.

حسین حقیقی به درآمد مالیاتی در سه ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: در این مدت بیش ۱۶۷ میلیارد تومان در آمد مالیاتی شامل مالیات‌های مستقیم و غیر مستقیم (ارزش افزوده) در گیلان گزارش شده است که ۲۹ درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان ادامه داد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل در جهت کمک به قشر آسیب‌پذیر جامعه و اجرای تبصره ماده ۱۰۰ مشاغل بند ج (قانون قبلی) ماده ۹۵، با کلیه اتحادیه‌ها توافق شد.

او با اشاره به اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم و مشوق‌ها و معافیت‌های مالیاتی در جهت حمایت از بخش تولید و سرمایه‌گذاری افزود: در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم مطابق ماده ۱۳۲ این قانون معافیت‌های مالیاتی با هدف رفع موانع تولید و کارآفرینی تولیدی و خدماتی، در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان از دریافت ۱۳۷ هزار اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی در خرداد ماه سال جاری خبر داد و گفت: در خردادماه امسال موفق به در یافت ۱۳۷ هزار اظهارنامه الکترونیکی اشخاص حقیقی شده‌ایم که نشان از فرهنگ مالیاتی بالای مردم گیلان است.

او در ادامه گفت: مطابق قانون جدید مالیات‌های مستقیم آخرین مهلت تسلیم اظهار نامه اشخاص حقیقی تا پایان خرداد ماه و آخرین موعد ارائه اظهارنامه الکترونیکی اشخاص حقوقی تا پایان تیر ماه است.

او ضمن تشکر از استاندار در خصوص حمایت و همیاری ایشان در خصوص اجرایی شدن طرح جامع مالیاتی در استان افزود:‌ با توجه به اینکه طرح جامع مالیاتی یکی از اقدامات مهم و اثرگذار و دارای اولویت در سازمان امور مالیاتی است، خوشبختانه توانسته‌ایم در اکثر شهرهای استان این طرح را اجرایی کرده و پس از تأمین ابلاغ اعتبار این طرح در سراسر ادارات امور مالیاتی اجرا خواهد شد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz