رشت رویایی- وب‌سایت ورزش سه، پربیننده‌ترین سایت ورزشی ایران در مطلبی به تمجید از سعید عزت‌الهی، بازیکن جوان و انزلی‌چی تیم ملی پرداخت.

کی‌روش روزی که بحث خداحافظی جواد نکونام را با او مطرح کرد حتماً فکر جانشین را هم کرده بود وگرنه از دست دادن جواد که هنوز هم بازی می‌کند می‌توانست تبعات منفی برای تیم کی روش به همراه داشته باشد.

ورزش سه در مطلبی با عنوان «عزت‌الهی، همان بازیکنی که کی‌روش می‌خواست» نوشت:
کی‌روش ماه‌هاست که به جوان سازی تیمش فکر می‌کند و در این مدت بیشتر ایده‌هایش را اجرایی کرده است چرا که دیگر ارائه بازی تدافعی از سوی ایران، تیم نخست آسیا قابل پذیرش نیست و از سویی فرصتی که تا جام جهانی بعدی وجود دارد این اجازه را به کی روش می‌دهد که تیم دیگری بسازد.

[su_frame align=”center”]سعید عزت‌الهی[/su_frame]

سعید عزت الهی همان بازیکنی بود که کی روش بعد از جواد نکونام به دنبالش بود. البته نه اینکه سعید عزت الهی امروز جواد نکونام است اما این بازیکن با توانمندی خاص خودش می‌تواند در جام جهانی بعدی یک هافبک دفاعی ایده آل و پاسور برای تیم ملی باشد و به همین دلیل است که کی روش روی او حساب ویژه‌ای باز کرده است و از او به عنوان یکی از یازده مرد اصلی تیمش استفاده می‌کند.

کی روش از آن دسته از مربیانی است که سخت اعتماد می‌کند اما وقتی که اعتماد کند دست از بازیکن نمی‌کشد.

سعید در بازی با هند چند شوت زد که در چارچوب نبود اما امروز برای کی روش اقدام به شوت زنی او مهم است و معتقد است با گذر زمان و هم‌چنین کسب تجربه ضرباتش به چارچوب خواهد نشست.

سعید هم چنان که در دفاع حضوری فعال دارد در حمله هم علاقمند به ارسال پاس‌های بی‌نقص و شوت از راه دور است و از همه مهمتر به بازی سرعت می‌دهد.

پیش از بازی تصور بر این بود که کی روش از زوج امید ابراهیمی و کمال کامیابی نیا در جلوی خط دفاعی استفاده خواهد کرد اما بازی کردن سعید نشان داد از این پس او یکی از دو هافبک دفاعی اصلی تیم ملی خواهد بود، بازیکنی که در روستوف منتظر اشاره از سوی سرمربی است تا ماجراجویی در فوتبال اروپا را شروع کند.

نکته حائز اهمیت دیگر اینکه بازیکنی با قد و قامت سعید عزت الهی در جلوی خط دفاعی بهتر فضا را پوشش می‌دهد و توپ‌های هوایی را دفع می‌کند، هر چند سعید عزت الهی نشان داده در بازی روی زمین هم تبحر دارد.

[su_frame align=”center”]سعید عزت‌الهی[/su_frame]