رشت رویایی- استاندار گیلان گفت: تمامی ظرفیت‌ها را در جهت تجدید توان واحدهای تولیدی و ارتقاء اشتغال بکار خواهیم گرفت.

به گزارش ایلنا، مصطفی سالاری صبح امروز درجلسه کارگروه رفع موانع تولید، تقویت تولید را ضامن حفظ و ارتقاء اشتغال دانست و گفت: آسیب شناسی جدی واحدهای تولیدی و صنعتی و اجماع منطقی برای رفع مشکلات تولید کنندگان بسیاری ضروری است.

او بر لزوم ثبت عملکرد بانک‌ها در سامانه‌ بهین یاب به منظور دسترسی دقیق به اقدامات صورت گرفته تأکید کرد و گفت: میزان سهم تعیین شده برای هر یک از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل به آنان ابلاغ شود و باید تلاش گردد تا فراتر از سهم تعیین شده محقق شود.

استاندار گیلان با اشاره به تعیین برش شهرستانی و اقدامات تعیین شده برای دستگاه‌های استان اضافه کرد: فرمانداران مکلف هستند به صورت هفتگی روند اجرایی شدن اقدامات را گزارش کنند.

او با اشاره به اینکه در مقایسه صورت گرفته امسال و سال گذشته در مدت مشابه نگرانی خاصی در روند اقدامات حمایتی از واحدهای تولیدی وجود ندارد ادامه داد: با توجه به محدودیت زمانی که تا پایان سال وجود دارد انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی این است تا با جدیت بیشتر فراتر از تعهدات خود اقدام کند.

او مطرح کرد: دستگاه‌های اجرایی پس از معرفی پرونده‌ها به بانک‌های عامل باید ضمن پیگیری، نحوه‌ی پرداخت به واحدهای تولیدی را به صورت دقیق رصد کنند.

استاندار گیلان با اشاره اینکه در هر مسیری که می‌توانیم از واحدهای تولیدی حمایت کنیم باید با جدیت گام برداشته شود گفت: در جلسات اخیر کارگروه رفع موانع تولید خوشبختانه شاهد رویکرد مثبت و حمایتی مدیران بانکی و دستگاه‌های اجرایی استان هستیم که امیدوارم با چنین رویکردی روبه جلو گام بردارند.

او اضافه کرد: از تمامی ظرفیت ها باید برای تجدید توان واحدهای تولیدی و ایجاد هر چه بیشتر ظرفیت های اشتغالزا بکار گرفته شود.

او بر لزوم پیگیری مجدانه برای احیای واحدهای نیمه فعال استان تأکید کرد و گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی نشست‌های حمایتی خود با صاحبان تولید را با هدف رفع موانع در دستور کار قرار دهند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه برای حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وظایف متمایزی را قائل هستیم گفت: طرح بوم گردی می‌تواند اشتغال‌زایی بسیاری را در سطح روستاها ایجاد کند که حداقل تا پایان هفته‌ آینده باید درخصوص روستاهای هدف به جمع‌بندی برسیم.

او بر ضرورت حفظ ساختار و بافت ‌روستاها تأکید و مطرح کرد: با اجرای این طرح که ظرفیت بسیاری در آن نهفته است درآمدزایی بالایی برای واحدهای مختلف ایجاد می‌شود.

سالاری ادامه داد: اگر این طرح به خوبی اجرا شود به اندازه‌ بسیاری از اقدامات حوزه‌های دیگر نتیجه بخش و اثرگذار است.

او اضافه کرد: با اشتغال‌زایی در سطح روستا علاوه بر ایجاد تحولات اساسی از مهاجرت نیز جلوگیری می‌شود.

در ادامه این نشست وضعیت پنج واحد تولیدی و صنعتی استان بررسی و تدابیر لازم در خصوص رفع موانع ، چالش‌های تسهیلاتی و زیرساختی آنها اتخاذ شد.