تمامی سرنشینان هواپیمای تهران- یاسوج جان باختند

رشت رویایی- یک مقام مسئول شرکت آسمان با بیان این‌که هواپیمای سقوط کرده از مدل ATR۷۲ بوده است اعلام کرد: این هواپیما جزو مدل ATR‌های جدید نبوده و از گذشته در ناوگان هواپیمایی آسمان پرواز می‌کرده است.

مقام مسئول شرکت آسمان اعلام کرد: هواپیمای سقوط کرده ۶۰ مسافر و ۶ کروی پرواز داشته است.

طباطبایی با بیان این‌که هواپیما از مدل ATR۷۲ بوده است، اعلام کرد: این هواپیما جزو مدل ATR‌های جدید نبوده و از گذشته در ناوگان هواپیمایی آسمان پرواز می‌کرده است.

هواپیمای مسافربری تهران یاسوج درحالی صبح امروز در سمیرم اصفهان سقوط کرد که اطلاعات پروازی نشان می‌دهد این هواپیما پیشتر نیز در جهان سوانحی را تجربه کرده است.

بررسی سوابق پروازی این هواپیما نشان می‌دهد که ای‌تی‌آر ۷۲ (به انگلیسی: ATR ۷۲) هواپیما دو موتوره توربوپراپ کوتاه برد منطقه‌ای است که توسط شرکت هواپیماسازی فرانسوی-ایتالیایی ای‌تی‌آر تولید می‌شود. ای‌تی‌آر ۷۲ نوع تکامل یافته‌ای‌تی‌آر ۴۲ است که از سال ۱۹۸۹ تولیدش آغاز شد. از این هواپیما معمولاً برای حمل و نقل منطقه‌ای توسط شرکت‌های مسافربری استفاده می‌شود، اما به عنوان هواپیمای اختصاصی (شرکتها یا موسسات)، باری و برای گشت دریایی هم استفاده شده است. مدل‌های مختلفی از این نوع هواپیما تاکنون طراحی شدند و تا ۷۸ نفر گنجایش دارند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از آمادگی تیم های امدادی برای اعزام و حضور نیروهای امدادی به محل سقوط هواپیمای تهران- یاسوج خبر داد.

رضا ظاهری اضافه کرد: ۱۵ تیم عملیاتی آماده جست و جو و کوهستان برای اعزام به منطقه سمیرم در حال آماده باش قرار دارند.

او ادامه داد: تاکنون اعلام نیازی از سوی مسئولان اعلام نشده اما به محض دریافت پیام کمک، نیروهای امدادی از استان اعزام می شوند.
بر اساس این گزارش نیروهای امدادی اورژانس استان نیز آمادگی خود را برای امدادرسانی به حادثه دیدگان اعلام کرده اند.

به گفته مسئولان این هواپیما با حدود ۶۰ مسافر صبح امروز (یکشنبه) در محل کوههای پادنا یاسوج سقوط کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *