فاطمه شیرزاد:
تلاش می‌کنیم برنامه‌های زیست محیطی و بهداشتی برای شهروندان تداوم داشته باشد

رشت رویایی- پیاده‌روی بزرگ خانوادگی به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) و هفته سلامت در مسکن مهر رشت برگزار شد.

تصویب لایحه احداث تراموا شورای شهر

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، در دومین روز از هفته سلامت، از ساعت ۸ صبح پنجشنبه اقشار مختلف جامعه و خانواده‌های ساکن مسکن مهر رشت در همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی مشارکت نمودند. پس از پیاده‌روی خانوادگی، برنامه‌های شاد و متنوعی از جمله مسابقه، نمایش طنز و اهدای جوایز در نظر گرفته شده بود.

فاطمه شیرزاد، رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در ادامه ضمن فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت امام علی (ع)، روز مرد و روز پدر را به خانواده‌ها و به خصوص به برادران و پدران ارجمند تبریک گفت.

شیرزاد همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره ۸۰۰۰ شهید استان گیلان، ۲۲۰۰ شهید شهرستان رشت، ۱۲۰۰ شهید شهر رشت و شهدای مدافع حرم، به طور ویژه یاد و خاطره شهید گران‌قدر مدافع حرم، سعید مسافر را که خانواده‌اش در مسکن مهر رشت ساکن هستند، گرامی داشت.

رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت در ادامه گفت: یاد و خاطره همه پدران آسمانی و یاد و خاطره شهید عبداللهی پدر گران‌قدر مهندس عبداللهی شهردار منطقه ۵ رشت گرامی باد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی مسئولین در محدوده مسکن مهر رشت افزود: در بخش‌هایی از مسکن مهر خدمات رسانی کمرنگ‌تر دیده می‌شود و امیدواریم اقدامات خوبی که آغاز شده به پایان برسد و خدمات آموزشی، بهداشتی و تفریحی بیشتری در این محدوده ارائه شود.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه با سیاست گذاری کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت و با مدیریت خوب حوزه خدمات شهری شهرداری و حوزه مدیریت سلامت برنامه‌های متنوعی در هفته سلامت در مناطق ۵ گانه در نظر گرفته شد تصریح کرد: امروز شاهد همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در مسکن مهر رشت بودیم و تلاش می‌کنیم برنامه‌های زیست محیطی و بهداشتی برای شهروندان تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در رشت و رودبار تصریح کرد: باید آگاهانه و با بصیرتی که مقام معظم رهبری اشاره کرده‌اند نمایندگانی شایسته انتخاب کنیم.

نمایندگانی که صدای ما را بشنوند. ما دیگر حرف نمی‌خواهیم؛ ما اقدام و عمل می‌خواهیم.

فرانک پیشگر، دیگر عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز ضمن تبریک سیزده رجب روز تولد حضرت علی (ع)، به نمایندگی از حاضران در همایش از کسانی که در ساخت مجموعه مسکن مهر همکاری داشتند تشکر و قدردانی کرد و گفت: انشاء الله مشکلات کوچکی که وجود دارد رفع خواهد شد.

پیشگر با اشاره به هفته سلامت افزود: شعار این هفته غلبه بر بیماری دیابت است و یک راه غلبه بر همه بیماری‌ها همین پیاده‌روی است. به کمک پیاده‌روی می‌توانیم سلامت عمومی بدن را ارتقا بدهیم. پیاده‌روی بر مغز، قلب و استخوان‌های ما اثرات فراوانی دارد. امیدواریم با توسعه ورزش همگانی شاهد ارتقای سلامت روحی و جسمی شهروندانمان باشیم.

این همایش با انجام مراسم قرعه‌کشی و اهدای جوایز به پایان رسید و یک عدد دوچرخه نیز در راستای ترویج فرهنگ سلامت و هوای پاک، به قید قرعه به برنده خوش‌شانس این همایش اهدا شد.

محمدتقی عبداللهی، شهردار منطقه ۵ رشت با اشاره به مصادف بودن همایش پیاده‌روی خانوادگی با هفته سلامت و میلاد با سعادت حضرت امام علی (ع) از تمامی کسانی که در این برنامه حضور داشتند تقدیر و تشکر کرد و گفت: از استقبال خوب مردم خوشحالم و این حضور وظیفه بنده را سنگین‌تر خواهد کرد و وظیفه خودمان می‌دانیم که هر ماه به مناسبت‌های مختلف چنین همایشی را برگزار کنیم.

عبداللهی در ادامه به بیان فرمایشاتی از حضرت علی (ع) پرداخت و افزود: به گونه‌ای رفتار کنیم که اگر از دنیا رفتیم کسانی که با ما معاشرت و دوستی داشته‌اند برایمان اشک بریزند و تا زمانیکه بینشان هستیم به ما عشق بورزند و به گونه‌ای رفتار کنیم که مفید باشیم و وظایفمان را به نحو احسن انجام

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz