تقویت گشت‌های بازرسی حمل و نقل شهری در رشت

رشت رویایی- سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت از تقویت گشت‌های بازرسی و نظارت موتوری، خودرویی و انسانی حمل و نقل این شهر خبر داد.

مرتضی شریفی

مرتضی شریفی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تقویت حوزه بازرسی در بخش حمل و نقل، بار و مسافر این شهر در سال ۹۴ اظهار کرد: سال گذشته گشت‌های موتوری، خودرویی و انسانی در سطح شهر رشت را افزایش دادیم.

وی افزایش گشت‌های مذکور را به منظور نظم‌بخشی در سطح شهر رشت عنوان کرد و افزود: فعالیت گشت‌های موتوری، خودرویی و انسانی مشهود و ملموس است و نیروی انتظامی، پلیس راهور و مدیران شهرداری تاثیرگذاری آن را در سطح شهر مشاهده کردند.

سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت با بیان اینکه رانندگان تاکسی از تقویت گشت‌های مذکور رضایت کامل دارند، تصریح کرد: رانندگان حمل و نقل عمومی می‌دانند افرادی هستند که به مشکلات آنها رسیدگی کنند.

شریفی، بسیاری از مناطق رشت را به دلیل نبود مدیریت یکپارچه شهری در فضای بین بخشی اداره‌ها دارای چالش و مشکل خواند و بیان کرد: مدیریت یکپارچه شهری یکی از نیازها برای هماهنگی بین اداره‌های مختلف است.

وی به تقویت گروه بازرسی گشت شهر رشت در سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: سال ۹۴ اوج فعالیت گشت‌های مذکور در اجرای بافت پیاده‌راه بود.

سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت با اشاره به اینکه گروه بازرسی گشت شهری ستون اصلی پیاده‌راه سازمان تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی رشت بود، خاطرنشان کرد: ترکیب نظارت و بازرسی در سطح شهر رشت انجام شده است.

شریفی به آشنا نبودن شهروندان از برخی محدودیت‌ها در روزهای نخست اجرای طرح پیاده‌راه رشت اشاره کرد و یادآور شد: در یک مقطع سرویس ایاب و ذهاب رایگان را برای شهروندان راه‌اندازی کردیم.

وی، اجرای طرح پیاده‌راه را یکی از طرح‌های تاثیرگذار و تحول‌زا در شهر رشت خواند و اظهار کرد: قبول داریم یکسری زیرساخت‌ها باید فراهم شود و با همتی که در مسئولان شهرداری رشت وجود دارد این زیرساخت‌ها سریع‌تر فراهم می‌شود.

سرپرست سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری رشت از الحاق ۱۵ دستگاه اتوبوس بی.آر.تی به ناوگان اتوبوس‌رانی این شهر تا پایان فروردین ماه جاری خبر داد و افزود: تعمیر و نوسازی اتوبوس‌های فرسوده در حال انجام است و مکان آن را به تعمیرگاه سازمان خدمات موتوری شهرداری رشت منتقل کردیم.

شریفی با تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در فعالیت‌های اتوبوس‌رانی شهری، بیان کرد: روش تعمیر وسایط نقلیه در شهرداری رشت سنتی است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz