رشت رویایی- مدیر مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت از عوامل برنامه خندوانه به دلیل ساخت دکور خود با مواد بازیافتی تقدیر کرد.

[su_frame align=”left”]خندوانه[/su_frame]

مدیریت زائدات جامد در کشورهای در حال توسعه علاوه بر نقـش مـؤثر آن در چرخـه اقتـصادی، بـه عنـوان یکـی از شاخص‌های مهم توسعه، در سطح کلان مطرح است. امروزه در مدیریت جامع مواد زاید و به منظور حفـظ منـابع طبیعـی باید به جایگاه بازیافت و استفاده مجدد در سیستم مدیریت توجه ویژه‌ای کرد.

باتوجه به اهمیت بازیافت زباله در کشور و نقش عمده‌ای که در جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و کمک به اقتصاد ملـی ایفا می‌کند، جایگاه آن در کشور ما بسیار ضعیف است و باید با تلاش مسوولان و همکاری مردم این مهم سـاماندهی شود. برنامه نوروزی خندوانه در شبکه نسیم صدا و سیما در یک اقدام قابل توجه با بهره‌گیری از مواد قابل بازیافت اقدام به ساخت دکور برنامه کرده است. به همین بهانه سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت با ارسال پیام زیر از دست‌اندرکاران برنامه تقدیر کرد:

[su_frame align=”left”]مرتضی عاطفی[/su_frame]

اندیشیدن، نگاه ژرف و نو به محیط پیرامون و بهره بردن از زبان فاخر هنر، برای انتقال مفاهیم در جامعه و رسیدن به تعالی، قاعده‌ای مستثنا می‌خواهد، که خندوانه، آن را شایسته و بایسته یافته و به دل ناآگاهی و بی‌تفاوتی جامعه سوق داده است. نازیبایی و آلودگی‌های محیط‌زیست تبدیل به یک بحران در کشور ایران شده است که نمونه ملموس آن در شهرهای شمالی کشور عزیزمان کاملاً نمایان و مثال زدنی است. خندوانه در طراحی دکور برنامه پربیننده و جذاب خود، با زبان هنر توانسته تلنگری هرچند آرام به ذهن بی تفاوت ما بزند که می‌توان راهی درست یافت به سوی محیط‌زیست سالم و گردش درست چرخه بازیافت مواد قابل تبدیل و استفاده بهینه از پسماندهای ساخته دست انسان. سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت این اقدام هنرمندانه و متفکرانه‌تان را ارج می‌نهد و آرزو می‌کند همه در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است، برای دستیابی به محیط زیستی سالم تلاش نماییم.