[su_frame align=”left”]حجت شعبان‌پور[/su_frame]

رشت رویایی- میانگین اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در شهرهای گیلان بیش از ۷۰ درصد است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در ششمین جلسه اعضای کارگروه مدیریت پسماند گیلان با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ گفت: میانگین تفکیک پسماند از مبداء در شهرهای گیلان ۷۳ و نیم درصد است.

حجت شعبانپور افزود: بر اساس برنامه‌ریزهای انجام شده درصد اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء در گیلان باید به ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

او میزان مشارکت شهروندان در این طرح را ۴۶ درصد عنوان کرد و گفت: به منظور افزایش مشارکت مردم آموزش‌های مختلف را در مدارس، محلات و روستاها اجرا کرده‌ایم.

او در ادامه با اشاره به رویکرد مسوولان استان برای ساماندهی بهداشتی مراکز دفن زباله، گفت: برای جلوگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی، ۵۱ نقطه دفن زباله در استان به ۱۵ نقطه متمرکز کاهش یافت.

[su_frame align=”center”]ششمین جلسه اعضای کارگروه مدیریت پسماند گیلان[/su_frame]

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: با دفن بهداشتی زباله، هدایت شیرابه‌ها به لایه‌های ایزوله شده و کاهش هرچه بیشتر بوی تعفن و آثار مخرب پسماندها می‌توان رضایتمندی بیشتر مردم را به‌دست آورد.

در ششمین جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان در سال کنونی برخی از مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با فرآیند بهینه‌سازی دفن بهداشتی زباله نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح کرده و بر حفظ و تقویت برنامه‌های آموزشی برای فرهنگ‌سازی بیشتر و آگاهی بخشی جامعه در اجرای طرح‌های تفکیک زباله از مبداء تاکید کردند.