مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد:
تغییر زمان ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل از تیرماه به خرداد ماه

مالیات

گیلان امروز- مدیر کل امور مالیاتی گیلان در گفتگوی اختصاصی با گیلان امروز از تغییر زمان ارائه اظهار نامه مالیاتی مشاغل در سال جاری خبر داد و گفت: مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد صاحبان مشاغل ( اشخاص حقیقی) از تیرماه به خرداد ماه تغییر کرد.

حسین حقیقی با بیان اینکه از تغییرات مهمی که در قانون مالیات‌های مستقیم صورت گرفته است، تغییر مهلت ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی مودیان اشخاص حقیقی است افزود:

لذا در راستای تکریم مؤدیان گرامی و فراهم آوردن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان اظهارنامه مالیات بر درامد صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) از تیر ماه به خرداد ماه تغییر کرده است.

این مقام مسئول در اداره کل امور مالیاتی گیلان با اشاره به اینکه به موجب مفاد ماده ۱۰۰ اصلاحیه جدید قانون مالیات‌ها، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل اشخاص حقیقی از پایان تیر به پایان خرداد تغییر کرده است به مودیان مالیاتی تاکید کرد:
مودیان محترم بایستی اظهارنامه الکترونیکی عملکرد سال ۱۳۹۴ را ازطریق سامانه www.tax.gov.ir حداکثر تا ۳۱ خردادماه ۱۳۹۵ ارائه نمایند.

به گفته حقیقی آخرین مهلت ارائه اظهار نامه الکترونیکی مودیان اشخاص حقوقی همانند روال گذشته، تاپایان تیر ماه سال جاری خواهد بود.

مدیر کل امورمالیاتی گیلان خطاب به موذیان مالیاتی با اشاره به اینکه مودیان محترم مالیاتی می‌توانند از اردیبهشت ماه جاری نسبت به تسلیم اظهار نامه‌های الکترونیکی اقدام نمایند یاد آور شد:
از مودیان گرامی انتظار می‌رود با تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود در زمان مقرر، از موکول کردن آن به روزهای پایانی خودداری کنند تا مشکلی در ارائه خدمات مطلوب به آنها پیش نیاید.

وی ضمن تاکید بر اینکه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه الکترونیکی صاحبان مشاغل پایان خرداد ماه می‌باشد و این زمان تاریخ قا بل تمدید نمی باشد تصریح کرد:
مودیان مشاغل باید توجه داشته باشند برای استفاده از مقررات تشویقی، حمایتی و نیز معافیت‌های مورد نظر قانون باید اظهارنامه مالیات بر درآمد خویش را در مهلت تعیین شده تسلیم نمایند، در غیر این صورت از مزیت‌های قانونی مقرر بهره‌مند نخواهندشد و مطابق قوانین مالیاتی،جرائم عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی نیز غیرقابل بخشش می‌باشد.

ایشان در خاتمه افزود: با عنایت به اینکه اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم با رویکردی عدالت‌نگر و مؤدی محورتصویب و ابلاغ شده است، امید است تغییرات ایجاد شده موجب فراهم نمودن عدالت مالیاتی و رضایتمندی مودیان و سبب تحقق درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی‌شده گردد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz