اینترنت

رشت رویایی- وزیر ارتباطات با اعلام تعرفه های پیشنهادی جدید اینترنت مخابرات، از کاربران و صاحب‌نظران خواست برای جمع‌بندی نهایی در‌باره این تعرفه‌ها نظر دهند.

محمد جواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:شرکت مخابرات ایران روز گذشته طی نامه ای اعلام کرد که بنا دارد تعرفه های فوق را در مهرماه و برای برخی از استانها به صورت آزمایشی به اجرا درآورد. انتخاب این مدل برای مشترکین اختیاری است و مشترکین می توانند در صورت تمایل از مدل های قبلی بهره گیری کنند. این اقدام مخابرات در راستای بررسی آمادگی شبکه برای ارائه سرویس های غیرحجمی است.

او تاکید کرد: این مدل مصوبه وعده داده شده وزارت ارتباطات نیست و طبیعتا مدل پیشنهادی ما همچنان در حال بررسی است و مطابق وعده در صد روز اول فعالیت نهایی و اجرایی خواهد شد.

جهرمی گفت: مخابرات ایران باید امکان ارائه سرویس ترکیبی مکالمه و داده را برای سایر شرکت های اینترنتی نیز فراهم سازد.

جهرمی از دریافت نظرات کاربران برای جمع بندی نهایی و دریافت نظرات تخصصی مکتوب به دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات در این باره استقبال کرده است.

جزئیات تعرفه ۳ بسته‌ ترکیبی اینترنت و مکالمه

معاون تجاری مخابرات در گفت‌وگو با فارس گفت:
۳ بسته جدید ترکیبی اینترنت و مکالمه ماهانه با قیمت‌های ۷.۵، ۱۰ و ۲۲ هزار تومان تعریف شده که به صورت آزمایشی از اول مهر در دو استان قم و مازندران اجرا می‌شود.
بسته اول شامل ترافیک داخلی (کشوری، مخابرات و ۵۰۰ سایت پرمصرف و پربازدید داخلی) با میزان استفاده دلخواه (تعبیری از نامحدود) است که ماهانه ۷۵۰۰ تومان قیمت دارد.
بسته دوم شامل ترافیک داخلی (کشوری، مخابرات و ۵۰۰ سایت پرمصرف و پربازدید داخلی) با میزان استفاده دلخواه به همراه مکالمه داخل استانی به میزان دلخواه (تعبیری از نامحدود) است که ماهانه ۱۰ هزار تومان قیمت دارد.
بسته سوم شامل ۱۰ گیگ ترافیک بین‌الملل، ترافیک داخلی (کشوری، مخابرات و ۵۰۰ سایت پرمصرف و پربازدید داخلی) با میزان استفاده دلخواه، ۶۰ دقیقه مکالمه بین استانی رایگان و ۳۰ دقیقه مکالمه ثابت به همراه اول رایگان است که ماهانه ۲۲ هزار تومان قیمت دارد.
هر سه بسته‌ سرعت بیس (بر پایه سرعت) هستند و هر بسته در ۴ سطح سرعت ۲ مگابیت برثانیه، ۸ مگابیت بر ثانیه، ۱۶ مگابیت بر ثانیه و ۵۰ مگابیت برثانیه تعریف شده‌اند که در بسته سوم سرعت‌ها، قیمت‌ها به ترتیب ۲۲ هزار تومان، ۳۱ هزار تومان، ۴۰ هزار تومان و ۵۰ هزار تومان هستند.