تعرفه‌های درمان سال ۹۵ اعلام شد+جزییات

رشت رویایی- نرخ رشد و میزان تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش عمومی غیردولتی و بخش خصوصی سال ۹۵ مشخص شد.

در جلسه شب گذشته شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور سرفصل های تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در بخش عمومی و غیر دولتی اعم از ویزیت، حق الزحمه جراح، هتلینگ بیمارستانی و داروخانه ها در سال جاری مشخص شد.

بر این اساس میانگین رشد تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در بخش دولتی و خصوصی در سال ۱۳۹۵ در کلیه سرفصل‌ها با ۱۰ درصد رشد نسبت به سال ۹۴ همراه است.

بر اساس تعرفه‌های اعلامی در بخش خصوصی، نرخ ویزیت پزشک عمومی از ۱۹۰ هزار ریال در سال ۹۴ به ۲۲۰ هزار ریال در سال ۹۵ رسیده و نرخ رشد ۱۵.۸درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین نرخ ویزیت پزشک متخصص از ۳۰۰ هزار ریال به ۳۴۵ هزار ریال در سال ۹۵ رسیده و نرخ رشد ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین ویزیت پزشک فوق تخصص از ۳۸۰ هزار ریال در سال ۹۴ به ۴۳۰ هزار ریال در سال ۹۵ رسیده و رشد ۱۳.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

بنابراین گزارش، بر اساس تعرفه‌های اعلامی مصوب خدمات تشخصی و درمانی در بخش عمومی غیردولتی ویزیت پزشک عمومی از ۱۲۵ هزار ریال در سال ۹۴ به ۱۴۰ هزار ریال در سال ۹۵ افزایش یافته و رشد ۱۲ درصدی داشته است.

ویزیت پزشک متخصص نیز با رشد ۱۵ درصدی از ۲۰۰ هزار ریال در سال ۹۴ به ۲۳۰ هزار ریال در سال ۹۵ رسیده و ویزیت پزشک فوق تخصص نیز ۱۲ درصد رشد پیدا کرده و از ۲۵۰ هزار ریال به ۲۸۰هزار ریال رسیده است.

تعرفه‌های درمان سال 95 تعرفه‌های درمان سال 95 تعرفه‌های درمان سال 95 تعرفه‌های درمان سال 95

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz