رشت رویایی- معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ هزار نفر با عنوان «پلیس افتخاری» در کشور فعال هستند گفت: این تعداد در سال جاری به ۳۰۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.

[su_frame align=”left”]پلیس افتخاری[/su_frame]

سردار سعید منتظرالمهدی در حاشیه بازدید از طرح مطهر گیلان و در گفتگو با مهر، با بیان اینکه طرح پلیس افتخاری برنامه نوپایی است اظهار کرد: این طرح در تهران و حومه وسعت بیشتری داشته و امید است که با اعتبارات در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح در گیلان، بتوان استفاده‌های بهینه‌ای از آن کرد.

وی گفت: تاکنون ۵۰ هزار نفر در سمت پلیس افتخاری جذب شده‌اند و قرار است که این تعداد امسال به ۳۰۰ هزار نفر ارتقاء یابد.

معاون اجتماعی ناجا درباره ثبت نام افراد برای پلیس افتخاری افزود: افراد داوطلب باید به معاونت اجتماعی نیروی انتظامی مراجعه کنند.

سردار منتظرالمهدی با تاکید بر اینکه در حال حاضر اجرای طرح پلیس افتخاری با هدف اشتغال زایی برنامه ریزی نشده، بیان کرد: در حال حاضر برای استخدام این افراد برنامه‌ای در دست نیست اما بدون شک در هنگام جذب نیرو در اولویت خواهند بود.

به گفته این مسئول به پلیس‌های افتخاری حقوق تعلق نمی‌گیرد بلکه تنها هدایایی برای آنان در نظر گرفته می‌شود.

وی در ادامه رفتار نیروهای بکارگرفته شده را بر اساس رفتارهای اجتماعی و هنجارمندی اعلام و خاطرنشان کرد: برای رفع معضلات اجتماعی باید بستر اجتماعی فراهم شده تا مشکلات با نوع نگاه اجتماع محوری برطرف شود.

معاون اجتماعی ناجا همچنین بر لزوم به‌کارگیری هنجارهای پذیرفته شده جامعه تاکید کرد و گفت: پذیرش این مساله موجب حل بسیاری از مشکلات در جامعه می‌شود.

سردار منتظر المهدی با بیان اینکه بدون حضور مردم و همکاری و مشارکت آنها برنامه‌های اجتماعی به هدف نمی‌رسند تصریح کرد: برقراری ارتباط، اعتماد و جذب مشارکت در انجام و فرجام مأموریت، هزینه‌های مداخله‌ای انتظامی را کاهش داده و گام اول در اعتمادسازی و موفقیت، تذکر لسانی و انسانی است.