رشت رویایی- مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان از تصویب و ابلاغ نخستین طرح تفصیلی رشت در منطقه یک این شهر با روش پهنه‌بندی خبر داد.

به گزارش فارس خدیجه انشا صبح امروز در جلسه اداره کل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به ابلاغ طرح تفصیلی این شهر اظهار کرد: ۲۲ سال از عمر طرح تفصیلی ملاک عمل شهرداری رشت می‌گذرد و اتمام افق اجرایی این طرح یکی از ضروری‌ترین اهداف میان‌مدت گیلان در تهیه طرح تفصیلی برای کلان‌شهر رشت بود.

وی با بیان اینکه با همت دست‌اندرکاران امر طرح تفصیلی منطقه یک رشت با جمعیتی بالغ بر ۱۶۵ هزار و ۶۰۰ نفر تصویب و ابلاغ شد، افزود: طرح تفصیلی مناطق سه، دو و پنج شهرداری رشت نیز به ترتیب در اولویت کاری قرار دارد.

مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان تصریح کرد: نخستین طرح تفصیلی شهر رشت با روش پهنه‌بندی شامل سکونت، کار، فعالیت و فراغت با قابلیت انعطاف‌پذیری بیشتر برای رعایت حقوق شهروندی و عدالت اجتماعی تصویب و ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز در مرداد ماه سال گذشته طرح تفصیلی منطقه چهار رشت تصویب و ابلاغ شده بود، گفت: رویکرد مشارکتی تمام تشکل‌های تخصصی و حرفه‌ای به‌ویژه نظام‌مهندسی گیلان و دیگر تشکل‌های مردمی، نهادهای دولتی خدمت‌رسان و زیربنایی موجب بهره‌مندی از تمام نظرهای تخصصی کارآمد و واقع‌بینانه در تهیه طرح تفصیلی شده است.

انشا، با ابراز امیدواری از تصویب و ابلاغ طرح تفصیلی مناطق دو و سه و پنج شهرداری رشت، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تفصیلی شاهد ارتقای کارآمدی زندگی شهروندان و قانونمند کردن ساخت‌وساز خواهیم بود.

به گفته وی، اجرای صحیح طرح تفصیلی شهر رشت توسط شهردار و نظارت مستمر تمام دستگاه‌های مسئول موجب ایجاد تعادل در فضای سکونت، کار، فعالیت و فراغت می‌شود.

مدیر شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی گیلان، آگاهی عموم شهروندان و دسترسی آزاد به اطلاعات اراضی، شبکه معابر و تمام ضوابط ساخت‌وساز را از مؤلفه‌های حقوق شهروندی در طرح تفصیلی عنوان کرد.