تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه

رشت رویایی ـ عصر روز شنبه هجدهم دی ماه و همزمان با سالروز میلاد امام حسن عسکری (ع) در جلسه‌ای با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت‌، مظفر نیکومنش نائب رئیس شورا‌، سیدرضا موسوی روزان رئیس و فاطمه شیرزاد نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی‌، محمدحسین واثق کارگرنیا عضو هیات رئیسه شورا‌، پاکاری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان‌، امام پناهی مشاور استاندار در امور ایثارگران‌، فرحی رئیس بنیاد شهید شهرستان رشت‌، فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت‌، حجت الاسلام براتی مسئول ستاد اقامه نماز شهرداری رشت‌، امیر ترومیده مدیر امور ایثارگران شهرداری و تنی چند از فرزندان شهید شاغل در شهرداری رشت‌، دستورالعمل خدمات رسانی به ایثارگران که به همت امور ایثارگران شهرداری و با حمایت دکتر ثابت قدم شهردار رشت و اعضای شورا تدوین شده بود مورد بررسی قرار گرفت.

تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه

به گزارش پایگاه خبری شهرداری رشت، دکتر سید محمدعلی ثابت قدم با گرامیداشت میلاد امام حسن عسکری با اشاره به تصویب ساختار جدید امور ایثارگران در شهرداری رشت گفت که با این مصوبه مسئول امور ایثارگران شهرداری به صورت انتصابی مشخص و مشغول به کار می‌گردند.

تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه

شهردار رشت با اشاره به اختصاص کدهای جدید در حوزه امور مساجد و امور ایثارگران در برنامه ریزی بودجه شهرداری در سالجاری تاکید کرد: براساس دستورالعمل جدید امور ایثارگران که برای اولین بار در ساختار شهرداری رشت نهادینه می شود‌، با پیروی از قوانین بالا دستی اقدامات ویژه‌ای در حوزه های رفاهی‌، درمانی و گردشگری لحاظ شده است.

دکتر ثابت قدم با تاکید بر تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه یادآور شد‌: بر مبنای این بانک اطلاعاتی با محوریت حضور ایثارگران محترم در هر محله ضمن ساماندهی آنان شهروندان محترم ایثارگران متوجه این موضوع خواهند شد که شهرداری به وظیفه خود در زمینه سرزدن و رسیدگی به ایثارگران کاملا آگاه است.

او دستورالعمل امور ایثارگران شهرداری را نشان از فعالیت شایسته این امور دانست و گفت: رسیدگی به مشکلات شهروندان ایثارگر و انتقال مشکلات آنان به مسئولین مربوطه بخشی از وظایف مدیریت شهری است.

تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه

برگزاری کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان و اجرای برنامه فصل شیدایی

سیدرضا موسوی روزان با گرامیداشت میلاد امام حسن عسکری گفت: پاسداشت خون شهدا و تکریم خانواده‌های ایثارگران وظیفه همه مسئولین است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت تاکید کرد: در این دوره از شورای اسلامی شهر به اندازه ۳۷ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نامگذاری کوچه ها با نام شهدا صورت گرفته است.

او در ادامه برگزاری کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان و اجرای برنامه فصل شیدایی را از اهم برنامه‌های دور سوم شورا در بزرگداشت از مقام شامخ شهدا و ایثارگران شمرد و افزود: مجموعه شورا و شهرداری رشت همواره سعی مجدانه در حل مشکلات ایثارگران داشته و دارند.

تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه

فرزندان شهدا پشتیبان اصلی نظام هستند 
فاطمه شیرزاد سخنگوی شورا با اشاره به اختصاص تعدادی از کرسی‌های پارلمان محلی به ایثارگران گفت: زنده نگه نداشتن یاد و خاطره شهدا و تجلیل از ایثارگران وظیفه همه مسئولین است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت تاکید کرد: امروز پس از ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هرچه داریم به برکت خون شهدا و از خودگذشتگی های ایثارگران ماست.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید در تکریم از مقام مادران شهدا ادامه داد: هرچند باتوجه به کهولت سن‌، مادران معظم اکثر شهدا‌، ما را تنها می‌گذارند‌، اما توجه و رسیدگی به امورات این عزیزان وظیفه همه مسئولین است.

او در بخش دیگری از سخنان خود فرزندان شهدا را پشتیبان اصلی نظام خواند و یادآور شد: توجه به خانواده‌های شهدا و امور ایثارگران چه در بدنه شهرداری و چه در خارج از آن همواره سرلوحه کار شورا و مجموعه مدیریت شهری بوده و است.

فاطمه شیرزاد با تاکید بر شبیه خون فرهنگی توسط فرهنگ بیگانه غربی تاکید کرد: تقویت حوزه ایثار و شهادت تقویت نظام است و این خواسته پدران و مادران شهداست که باید مورد توجه قرار گیرد.

تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه

اشتغال ۴۹۱ نفر از خانواده‌های معظم ایثارگران در شهرداری

مظفر نیکومنش با قدردانی از تلاش‌های بی‌شائبه امیر ترومیده در زمینه رسیدگی به امور ایثارگران شهرداری گفت: مجموعه مدیریت شهری و اعضای شورای شهر در خدمت خانواده‌های شهدا هستند و هر کاری برای آنان انجام دهند باز خود را مدیون آنان می دانند.

نائب رئیس شورای شهر با اشاره به اشتغال ۴۹۱ نفر از خانواده‌های معظم ایثارگران در شهرداری تاکید کرد: شهرداری تنها نهادی است که به تنهایی این تعداد از فرزندان ایثارگران را مشتاقانه در خود جای داده است.

تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه

قرار گرفتن آتش نشانان در زمره ایثارگران
محمدحسین واثق کارگرنیا عضو شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به وظیفه خطیر آتش نشانان گفت: آتش نشانان عزیز این شهر که با تقویت ایمان در خود در عرصه‌های خطر عبور می‌کنند شایسته است تا در شمار ایثارگران قرار گیرند و اگر خدای ناکرده اتفاقی برای آنان رخ داد و جان خود را در هنگام کار از دست دادند در قطعه مخصوص شهدا تدفین شوند.

دستورالعمل خدمات رسانی به امور ایثارگران شهرداری در سه بخش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت‌، خدمات مالی رفاهی و معیشیتی و تکریم تدوین شد.

تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه امیر ترومیده مدیر امور ایثارگران شهرداری نیز ضمن قدردانی از شهردار و اعضای شورا در حمایت از امور ایثارگران گفت: دستورالعمل خدمات رسانی به امور ایثارگران شهرداری در سه بخش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت‌، خدمات مالی رفاهی و معیشیتی و تکریم تدوین شد.

او افزود: مطابق بودجه اختصاص یافته برای سال آتی‌، برنامه‌هایی چون برگزاری ۲۴۴ دیدار از خانواده شهدا و ایثارگران در سال جاری به صورت ماهیانه و مناسبت های مختلف‌، برگزاری سه جشن بزرگ در سه مناسبت خاص‌، تجلیل از ایثارگران شاغل در ایام مختلف سال‌، گلباران مزار شهدا به صورت ماهیانه و مناسبت‌های خاص‌، تحت پوشش قرار دادن کارکنانی که حین کار دچار آسیب دیدگی شده و یا خدای نکرده جان خود را از دست می‌دهند‌، ارایه خدمات مالی و رفاهی مختلف به ایثارگران‌، اهدای جوایز و هدایای تحصیلی و کسب موفقیت‌های فرهنگی و ورزشی‌، ارائه کمک هزینه ازدواج و تدفین و ….از اهم برنامه های این دستور العمل است.

تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه

قدردانی از شهردار و اعضای شورا در نصب تصاویر شهدا در بلوارهای اصلی شهر

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهدا گفت: شهرداری رشت به مقوله شهادت و ایثارگری کم و بیش توجه داشته و امروز این توجه پررنگ تر شده است.

او با اشاره به متمرکز شدن ۳۴ درصد ایثارگران استان در شهرستان رشت یادآور شد: شایسته است تا بیش از پیش در راستای سرمایه گذاری در این زمینه توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

پاکاری با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد: امروز جوانان ما بیش از هرزمانی تشنه شناخت شهدا و ایثارگران هستند و نسل امروز باید با تفکرات و آرمان های شهدا و شیوه زندگی آنان آشنا شود.

او با قدردانی از شهردار و اعضای شورا در نام گذاری معابر شهری در نصب تصاویر شهدا در بلوارهای اصلی شهر تاکید کرد: شهرداری رشت می تواند در یک اقدام شایسته دیگر با نصب المان‌هایی خاص از فرهنگ شهادت و ایثار در ۴ ورودی شهر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و نیز زیبا سازی شهر گام بردارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ساماندهی اشتغال فرزندان شاهد را یکی از دغدغه‌های مهم دانست و گفت: در ساماندهی بازارچه های شهر میتوان از دخالت و مشارکت فرزندان شهدا بهره برد.

تشکیل بانک اطلاعاتی شهروندان ایثارگر در هر منطقه

تدوین دستورالعمل خدمات رسانی به ایثارگران به عنوان عملکرد شهرداری قابل تقدیر است 
امام پناهی مشاور استاندار در امور ایثارگران نیز با قدردانی از شهردار در نصب عکس و تصاویر شهدا در میادین و بلوارهای اصلی شهر تاکید کرد: این اقدام شایسته شهر رشت در تدوین دستورالعمل خدمات رسانی به ایثارگران به عنوان عملکرد شهرداری قابل تقدیر است.

مشاور استاندار در امور ایثارگران با اشاره به کسب رتبه دوم توسط استان گیلان در تدوین دستورالعمل خدمات رسانی به ایثارگران یادآور شد: این گزارش به عنوان عملکرد شهرداری مرکز استان علاوه بر ارسال به مشاور ایثارگران کشور برای تعمیم به همه شهرها ارسال خواهدشد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz