فرمانده پلیس راه گیلان خبر داد
تشدید برخورد با تخلفات رانندگی در گیلان

پلیس راه

رشت رویایی- فرمانده پلیس راه گیلان ترافیک محورهای ارتباطی این استان را متراکم خواند و گفت: در روزهای پایانی تابستان تردد در جاده‌های گیلان افزایش یافته است.

به گزارش فارس، مهیار رستگار با بیان اینکه در روزهای پایانی فصل تابستان گیلان میزبان مسافران و گردشگران زیادی است، اظهار کرد: ضمن خیر مقدم به تمام مهمانان، رعایت مقررات رانندگی در جاده‌های گیلان مورد تأکید است.

او با بیان اینکه اکنون محورهای ارتباطی گیلان به‌ویژه قزوین‌ـ‌رشت و بالعکس متراکم است، افزود: با توجه به روزهای پایانی ماه شهریور، تردد در محورهای ارتباطی استان با افزایش مواجه است.

فرمانده پلیس راه گیلان ورود و خروج مسافران در محور مذکور را موجب متراکم شدن مسیرهای ارتباطی استان ذکر کرد و ادامه داد: شهریور ماه یکی از ماه‌های پرحادثه در سال‌های گذشته بوده است.

او با اشاره به اینکه حجم تردد در جاده‌های گیلان در شهریور ماه افزایش چشمگیری می‌یابد، گفت: بیشترین حادثه رانندگی در این ماه اتفاق می‌افتد.

رستگار توضیح داد: امسال مسافران و گردشگران رعایت مقررات رانندگی در دستور کار خود قرار دهند و در این صورت حادثه‌ای رخ نمی‌دهد و می‌توانیم با رانندگی مناسب تردد ایمن داشته باشیم.

او خواب‌آلودگی و خستگی را از دلایل مهم در واژگونی خودروها عنوان کرد و افزود: از رانندگان می‌خواهیم قبل از رانندگی استراحت کنند تا حادثه‌ای رخ ندهد و با خاطره‌ای خوش گیلان را ترک کنند.

فرمانده پلیس راه گیلان از اجرای طرح برخورد با تخلفات رانندگی در شهریور ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: حضور پلیس راه، برخورد قاطع با متخلفان خودرو و موتورسیکلت‌سواران متخلف و… در شهریور ماه افزایش می‌یابد.

او حرکت نکردن بین خطوط، بی‌توجهی راننده به جلو، عبور از چراغ قرمز در شهرها، سرعت و سبقت غیر مجاز، حرکت با دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و… را از جمله تخلفات حادثه‌ساز بیان کرد و یادآور شد: پلیس راه گیلان با اینگونه تخلفات علاوه بر افزایش جریمه، وسیله نقلیه را متوقف می‌کند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz