[su_frame align=”left”]متین عاشوری[/su_frame]

رشت رویایی- مدیر دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری رشت گفت: تسهیل و تسریع در پروژه‌های شهرداری مهم‌ترین اصول در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی است.

به گزارش مهر، متین عاشوری بعدازظهر شنبه با حضور در اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان در مورد شناسایی چالش‌ها و چشم‌اندازهای جذب سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی استان با محوریت مدیریت و عمران شهری، اظهار کرد: در راستای تحقق جذب سرمایه بخش خصوصی و عمومی٬ اصلاح فرایندها٬ حمایت از سرمایه‌گذار، تسهیل گری و تسریع در پروژه‌های سرمایه‌گذاری به‌عنوان مهم‌ترین اصول در جذب سرمایه مورد توجه قرار دارد.

وی گفت: در راستای این مهم، شهرداری رشت در نظر دارد با مشارکت بخش خصوصی، زمینه‌های توسعه شهر را به صورت یک فرآیند درآورد.

مدیر دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری رشت فرایند توسعه شهر را به صورت یک فرایند برد – برد اعلام و تصریح کرد: این فرایند برد برد در حوزه‌های فرهنگ، هنر، سلامت و خوراک‌شناسی بر اساس ظرفیت‌های موجود در شهر رشت فراهم است.

عاشوری با بیان اینکه دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری رشت هدایت و به‌کارگیری سرمایه‌های بخش خصوصی با هدف تأمین منابع پایدار را برای توسعه زیر ساخت‌های شهری به عهده دارد خاطر نشان کرد: تلاش در جهت رفع اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت نیز در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: این مهم گامی در جهت دستیابی به والاترین هدف که گسترش و ارتقای خدمات‌رسانی به شهروندان است برداشته می‌شود.

مدیر دفتر سرمایه‌گذاری شهرداری رشت بیان کرد: شهرداری علاوه بر فراهم کردن زیر ساخت‌های اداری و اجرایی از جمله برنامه‌ریزی برای تأسیس سازمان سرمایه‌گذاری، عقد قرارداد با مشاوران مجرب کشوری و همچنین استفاده از بازاریابان حرفه‌ای برای جذب سرمایه بخش خصوصی به شناسایی و تهیه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقدام کرده است.