خونه به خونه مازندران ۱ ـ داماش گیلان ۱
تساوی تشریفاتی در روز وداع با لیگ یک

رشت رویایی، سید احمد ساداتی ـ با کسب تساوی بی‌حاصل مقابل تیم خونه به خونه مازندران، پرونده تیم داماش در این فصل رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران بسته شد و این تیم باید از همین فردا به فکر حضور در بازی‌های دسته دو در فصل بعد باشد.

داماشی‌ها که سقوطشان به لیگ دسته دو، در هفته قبلی بازی‌ها و پس از تساوی مقابل نفت آبادان مسجل شده بود، در یک دیدار کاملاً تشریفاتی برابر تیم خونه به خونه مازندران به تساوی یک ـ یک رضایت دادند. داماش در این دیدار ابتدا در دقیقه ۶۷ توسط محمد رستمی به گل برتری دست پیدا کرد؛ اما تنها ده دقیقه بعد و روی اشتباه دروازه‌بان خود اشکان توانا، گل تساوی را دریافت کرد. این گونه بود که داماشی‌ها، آخرین بازی خود در رقابت‌های این فصل لیگ یک را با یک تساوی خارج از خانه به پایان بردند. هرچند بی‌انگیزگی تیم مازندرانی نیز، در کسب این تساوی بی تأثیر نبود. چرا که تیم خونه به خونه در هفته قبلی بازی‌ها شانس صعود خود را به طور کلی از دست داده بود و رقم خوردن هیچ نتیجه‌ای، نمی‌توانست در راه صعود به لیگ برتر به این تیم کمکی کند.

مهم‌ترین حاشیه این بازی نیز پیراهنی بود که محمد رستمی بعد از به ثمر رسیدن گل داماش آن را در دست گرفت و بر آن بوسه زد. روی این پیراهن جمله «داماش همیشه زنده است» حک شده بود.

با این نتیجه و در جدول پایانی بازی‌ها، تیم داماش گیلان با کسب ۳۷ امتیاز از ۳۸ بازی در رده نوزدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران قرار گرفت تا در کنار تیم‌های آلومینیوم هرمزگان، گیتی پسند اصفهان، شهرداری اردبیل و پاس به لیگ دسته دوم فوتبال ایران سقوط کند. گفتنی است تیم نفت آبادان نیز با شکست فجر سپاسی موفق شد به لیگ برتر صعود کند. پیش از این نیز صعود تیم‌های پیکان تهران و ماشین‌سازی تبریز به رقابت‌های لیگ برتر مسجل شده بود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz