رییس کمیته امداد امام خمینی در رشت خبر داد:
ترویج صدقه پیامکی پیگیری می‌شود

رشت رویایی- رییس کمیته امداد امام خمینی گفت: امسال چابک‌سازی کمیته امداد و ترویج صدقه پیامکی پیگیری می‌شود.

پرویز فتاح

سید پرویز فتاح بعد از ظهر امروز در جمع مسئولان کمیته امداد گیلان بیان عملکرد این نهاد به مردم را امری مهم دانست و اظهار کرد: باید نتیجه عملکرد خود به صورت شفاف به مردم بگوییم تا در جریان مشارکت‌ها در زمینه صدقات، زکات و… قرار گیرند.

وی با بیان اینکه بیان عملکرد کمیته امداد به مردم موجب افزایش اعتماد عمومی می‌شود، افزود: فعالیت کمیته امداد باید بر مبنای دینی و قرآنی باشد و عملکرد امدادگران این نهاد الگوی دیگران باشد.

رییس کمیته امداد امام خمینی، تحول رفتار سازمانی در این نهاد را ضرورت خواند و گفت: امدادگران کمیته امداد باید «مددجو محور» باشند و در راه خدمت به نیازمندان این نهاد از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وی، تقویت مددکاری را مهم دانست و تصریح کرد: همه ما خادم مردم به‌ویژه محرومان هستیم و باید برای شناسایی مشکلات نیازمندان باید در درون خانواده‌های آنها حضور یابیم.

فتاح به برنامه‌های کمیته امداد در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: امسال تقویت باورهای دینی در خانواده‌ها، تداوم چابک‌سازی کمیته امداد، ترویج صدقه پیامکی، افزایش اعتماد عمومی، تقویت خدمت‌محوری، افزایش تیزرهای تبلیغاتی در تلویزیون و… با جدیت پیگیری می‌شود.

وی احداث مسکن مددجویی را بسیار مهم عنوان کرد و یادآور شد: ساخت مسکن برای محرومان و نیازمندان از جمله در گیلان امری ضروری بوده و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گیلان نیز در نشست مذکور افزایش ۲۰ درصدی تعاملات برون‌سازمانی و گسترش مراکز نیکوکاری و رشد درآمدهای نقدی و… را از جمله برنامه‌های مهم این نهاد در سال جاری عنوان کرد.

علیرضا محمدی با بیان اینکه تلاش برای رساندن آمار مددجویان گیلان به زیر ۱۰۰ هزار خانوار در سال جاری پیگیری می‌شود، تصریح کرد: رویکرد جدید کمیته امداد گیلان تحقق کاهش ۱۰ درصدی جامعه مددجویی با سیاست توانمندسازی آنها است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz