تخفیف مراکز اقامتی و بازدید رایگان موزه‌های گیلان به مناسبت روز جهانی گردشگری

موزه میراث روستایی گیلان

رشت رویایی- مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: بمناسبت روز ۲۷ سپتامبر (ششم مهرماه) روز جهانی گردشگری برای مراکز اقامتی استان تخفیف لحاظ شده و بازدید از موزه های استان رایگان است.

به گزارش ایرنا، رضا علیزاده روز سه شنبه گفت: تخفیف ویژه مراکز اقامتی – پذیرایی، بین راهی، سفره خانه ها به مناسبت روز جهانی گردشگری بین ۱۰ تا ۳۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد: بازدید رایگان موزه ها بمناسبت روز جهانی گردشگری تنها در زمینه موزه های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و فقط برای روز اشاره شده، تعریف شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: آموزش و فرهنگ سازی ، برنامه ریزی منسجم ظرفیتی بازدیدکنندگان ، مکانیزه کردن موزه ها و سیاست های تشویقی دولت می تواند عواملی اثرگذار در راستای توسعه گردشگری از طریق موزه ها تلقی شود.

به گفته علیزاده، گیلان با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های طبیعی، تاریخی و فرهنگی می تواند به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور تلقی شود؛ شاید در سال هایی نه چندان دور گردشگری تنها در دریا و جنگل این سرزمین خلاصه می شد اما امروز در راستای توسعه و رونق صنعت گردشگری، توانمندی های بسیاری در این حوزه برای استان تعریف شده که موزه ها می تواند بعدی از آن باشد.

۸۷ هتل، ۲۳ هتل آپارتمان، ۷۵ مجتمع گردشگری، ۴۷ مهمانپذیر، یک هزار و ۴۳ خانه مسافر، ۲۳۳ واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و ۵۳ دفتر خدمات مسافرتی در گیلان فعال هستند.

در حال حاضر در تاسیسات گردشگری استان، شش هزار و ۳۲ نفر شاغل هستند که از این تعداد چهار هزار و ۹۲۶ نفر مرد و یک هزار و ۱۰۶ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

۹ موزه در گیلان فعال است که گنجینه رشت، موزه میراث روستایی گیلان، موزه فومن و موزه تاریخ چای ایران (لاهیجان) از جمله موزه های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz