تجلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت از قهرمان گیلانی شمشیربازی

رشت رویایی- جمعی از مدیران شهری رشت با حضور در منزل پدری محمد رهبری، ملی‌پوش رشتی تیم ملی شمشیربازی و قهرمان ارزنده اسلحه سابر، از این ورزشکار با اخلاق گیلانی تقدیر کردند.

تجلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت از محمد رهبری، قهرمان گیلانی شمشیربازی

دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، مظفر نیکومنش نودهی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت، رضا رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت، محمدحسین واثق کارگرنیا عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت، فاطمه قدیمی‌حرفه مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت و محمدرضا عابدی محزون مشاور و دبیر شورای راهبردی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان از جمله حاضرین در این دیدار بودند.

در ابتدای این دیدار محمد رهبری با ابراز خرسندی از حضور مدیران شهری، بزرگ‌ترین مشکل خود را عدم اشتغال عنوان کرد و گفت: دوستان قهرمان من در سایر استان‌ها تا این اندازه با معضل بیکاری مواجه نیستند. از مسئولین درخواست دارم در خصوص اشتغال قهرمانان ورزشی چاره‌ای بیندیشند تا ورزشکاران با فکری آسوده‌تر به مسابقات اعزام شوند و افتخار آفرینی کنند.

قهرمان ارزنده تیم ملی شمشیربازی که اخیراً در دو مسابقه جهانی و انتخابی المپیک در مقابل حریفانی از رژیم صهیونیستی حاضر به برگزاری مسابقه نشد افزود: المپیک ریو را به دلیل انصراف از بازی در مقابل حریفانی از رژیم صهیونیستی و صفر شدن امتیاز از دست دادم اما اگردر دوره آینده در قرعه کشی به حریفانی از رژیم صهیونیستی برخورد نکنم؛ ان شاء الله از المپیک ۲۰۲۰ با مدال برخواهم گشت.

او همچنین نبود زمین تمرین مناسب را از دیگر مشکلات خود در رشت عنوان کرد.

تجلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت از محمد رهبری، قهرمان گیلانی شمشیربازی

پدر محمد رهبری نیز با بیان اینکه ورزشکار حرفه‌ای هزینه‌های فراوانی دارد گفت: پشتوانه شغلی، دلگرمی ورزشکار است. البته شهردار فعلی رشت به مقوله ورزش و جوانان و معضلات شغلی توجه ویژه‌ای دارند اما این مشکل سال‌هاست که در این شهر وجود دارد و ورزشکاران و قهرمانان در زمینه اشتغال با مشکلات فراوان مواجه‌اند.

در ادامه دکتر محمدعلی ثابت‌قدم با تاکید بر وجود هزینه‌های سنگین ورزش حرفه‌ای و برخی ورزش‌های انفرادی گفت: موضوع ورزش قهرمانی سن مشخصی دارد و باید برای پایان دوران قهرمانی و بالا رفتن سن ورزشکار تدبیری اندیشید.

شهردار رشت ادامه داد: امروز به لطف زحمات فردی و متولیان حوزه ورزش برای شخص محمد رهبری، خانواده و تمام مردم رشت افتخار و شخصیتی شکل گرفته است؛ باید سعی کنیم کاستی‌ها را جبران کنیم و قدردان قهرمانان باشیم و از ظرفیت‌هایشان به بهترین شکل استفاده کنیم.

محمد حسین واثق کارگرنیا نیز با تقدیر از روحیه و منش پهلوانی محمد رهبری به دلیل عدم حضور در مقابل حریف رژیم صهیونیستی خطاب به محمد رهبری گفت: قهرمانی‌ها فراموش‌شدنی هستند اما منش پهلوانی ماندگار است. شما از افتخارات رشت هستید. ان شاء الله قهرمانی‌های شما هم تداوم یابد و با حفظ روحیه پهلوانی نامتان همیشه ماندگار شود.

او در ادامه به قهرمانانی که فراموش شدند و پهلوانی‌هایی که ماندگار شدند اشاره کرد و در خصوص مشکل بیکاری این قهرمان ارزنده افزود: شورای اسلامی و شهرداری رشت در ارتباط با موضوع اشتغال از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

تجلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت از محمد رهبری، قهرمان گیلانی شمشیربازی

رضا رسولی نیز گفت: محمد رهبری جوان محجوب و موقری است و باید به خانواده این ورزشکار برای تربیت چنین جوانی تبریک گفت. امیدوارم در مسابقات آینده قرعه به این شکل نباشد و محمد رهبری به اهداف جهانی خود دست یابد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت خاطر نشان کرد: باید برای رفع مشکل اشتغال قهرمانان کمکی واقعی صورت بگیرد و موانع موجود از پیش روی قهرمانان ملی برداشته شود.

فاطمه قدیمی حرفه مدیر واحد ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت نیز با اشاره به ظرفیت‌های آموزش ورزش به صورت تخصصی از سوی قهرمانان ملی در رشته‌های مختلف ورزشی گفت: با ساماندهی بانک اطلاعاتی از قهرمانان بومی رشته‌های مختلف ورزشی، می‌توان از وجود این ورزشکاران در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت بهره برد.

مظفر نیکومنش رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر رشت نیز با تقدیر از منش پهلوانی محمد رهبری تاکید کرد: نباید فرصت‌های موجود را نادیده بگیریم.

در ادامه لوح تقدیری از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت به محمد رهبری اهدا شد و از ایشان تقدیر به عمل آمد.

تجلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت از محمد رهبری، قهرمان گیلانی شمشیربازی

محمد رهبری متولد ۱۳۷۰ و ساکن محله جماران رشت، عضو تیم ملی شمشیر بازی است که ۱۲ مدال آسیایی را در کارنامه دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دو برنز جوانان آسیا در سال های ۸۹ و ۹۰ – تایلند و اندونزی
  • طلای جوانان آسیا در سال ۹۰ – فیلیپین
  • نقره بزرگ‌سالان آسیا در سال ۹۰ – شانگهای چین
  • چهار طلای آسیا در سال‌های ۹۱، ۹۲، ۹۳ و ۹۴ در کشورهای کویت، فیلیپین، کره جنوبی و فیلیپین
  • دو نقره و یک برنز آسیا در سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ در کشورهای سنگاپور، کره جنوبی و کره جنوبی
  • نقره بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی در بخش اسلحه سابر تیمی سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۳)

محمد رهبری تا کنون سه بار در مقابل رقبایی از رژیم صهیونیستی حاضر نشده است و مسابقات المپیک ریو را نیز به دلیل دو بار غیبت در دو مسابقه گزینشی المپیک در مقابل حریفانی از رژیم صهیونیستی و صفر شدن امتیاز و تغییر در رده‌بندی ورزشکاران از دست داده است.

تجلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت از محمد رهبری، قهرمان گیلانی شمشیربازی

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz