تجلیل از فعالان حوزه سلامت در رشت در کمیسیون بهداشت شورای شهر

رشت رویایی- پنج نفر از فعالان حوزه سلامت در هشتاد و ششمین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت مورد تقدیر قرار گرفتند.

کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت در هشتاد و ششمین جلسه خود که صبح پنج شنبه برگزار شد، از پنج فعال حوزه سلامت تجلیل به عمل آورد.

گزارش تصویری جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت - 19 اسفند 1394

در ابتدای این جلسه رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت با تبریک روز شوراها اظهار کرد: شوراها از مردم و برای مردم شکل گرفته و انجام خدمات در راستای توسعه و پیشرفت همه جانبه شهر و شهروندان، از وظایف ذاتی شوراها محسوب می‌شود.

فاطمه شیرزاد افزود: در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل شده همه مسئولان باید تلاش کنند تا با اقدامات عملی در حوزه‌های خدمات رسانی، بهداشتی، عمرانی و فرهنگی، در جهت توسعه پایدار گام بردارند.

وی با بیان اینکه تا کنون کم کاری‌های زیادی در حوزه‌های مختلف صورت گرفته تصریح کرد: هدف شورای شهر گام برداشتن در مسیر توسعه بوده و با توجه به نیازهای موجود و در جهت رفع معضلات انجام وظیفه می‌کند.

در ادامه این جلسه یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت با اشاره به معضلات متعدد حوزه سلامت در شهر گفت: حوزه سلامت شهری یکی از مسائل بسیار مهم است که متاسفانه طی سال‌های گذشته توجه چندانی به آن نشده است.

سید رضا موسوی روزان افزود: رودخانه‌های آلوده، زباله و فاضلاب‌های شهری از جمله مهمترین معضلات سلامت شهری در رشت است که مغفول مانده و اقداماتی که برای ساماندهی آنها انجام شده، مفید به فایده نبوده است.

وی ادامه داد: بیش از ۷۰ سال است که فاضلاب رشت به رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود می‌ریزد و بی توجهی به این مهم باعث شده تا امروز این دو رودخانه در زمره آلوده‌ترین رودخانه‌های شهری جهان قرار گیرند.

موسوی روزان با تاکید بر نقش فعالان حوزه سلامت در بهبود شرایط تصریح کرد: بدون شک ساماندهی به وضعت سلامت شهری و اقدامات عملی در این زمینه، نیازمند همیاری و همکاری فعالان این حوزه و شهرداری و شورای شهر است.

در پایان این جلسه که با حضور علی بهارمست معاون خدمات شهری شهردار، فرامرز جمشید پور مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری رشت و حجت نجف زاده رئیس شبکه بهداشت این شهر برگزار شد، از رامین نوازی پاکبان برتر، ساجد بخشی رئیس اورژانس شهرستان رشت، دکتر معصومه پورمحسن، رییس هیات مدیره جمعیت مامایی رشت، ناصری پرستار نمونه و دکتر فقیهی دندانپزشک تقدیر به عمل آمد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz