تجلیل از رخشان بنی اعتماد در مراسم اختتامیه دومین جشنواره فیلم سلامت

[su_frame align=”center”]jpg (15) [/su_frame]

رشت رویایی- برگزیدگان دومین جشنواره فیلم سلامت طی مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند.

به گزارش ایلنا ابراهیم داروغه زاده دبیر دومین جشنواره ملی فیلم سلامت شامگاه یک شنبه ۵ شهریور در مراسم اختتامیه گفت : خدا را شاکریم در ابتدای فعالیت دولت دوازدهم، توانستیم پلی بین جامعه هنری و حوزه سلامت باشیم. لازم است توجه عمومی را به حوزه سلامت جلب نماییم.

او گفت: دوره اول جشنواره انتخاب از میان آثار چند سال گذشته بود و باید بگویم در فاصله میان دوره اول و دوم توجه جامعه سینمایی و تلویزیونی به موضوع سلامت و مستند وبرنامه های تلویزیونی توجهی شایسته تقدیر و غیر قابل پیش بینی بود.

دبیر این جشنواره ادامه داد: این توجه بیانگر آن است که موضوع سلامت خود به خود مورد توجه فیلمسازان است و راهکاری برای حل معضلات سلامت است. توجه به سلامت در وزارت بهداشت و نهادهای وابسته به خوبی مورد استقبال هنرمندان قرار گرفته و همسویی با اولویت های حوزه سلامت نشان می دهد ظرفیتی عظیمی برای خلق آثار هنری در اختیار ماست. اما تعریف نظامی ساختارمند بین سینما و وزارت بهداشت لازم است تا به تولیداتی موثر دست یابیم. از همه همکارانم در این جشنواره سپاسگذارم و از اعتماد دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر محترم بهداشت و معاون ایشان آقای ایازی به اینجانب سپاسگذارم.

حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نیز بیان کرد: هنر می تواند معجزه کند و بر رفتار و فرهنگ مردم کشورمان تاثیرگذار باشد. با وجود جوان بودن جشنواره فیلم سلامت، استقبال از آن نشان داد این جشنواره می تواند رقیب جشنواره فیلم فجر نیز باشد. استقبال از این جشنواره نشان می دهد سوژه های زیادی در حوزه سلامت برای پرداختن در سینما وجود دارد. تقریبا کار دیگری از دست ما در سلامت بر نمی آید؛ مگر این که مردم خود به فکر سلامتی شان باشند.

او گفت: مهم تر از مشکلات جسمانی، سلامت روان اهمیت زیادی دارد و در رفع آسیب های اجتماعی باید توسط دستگاه های دولتی و قوای سه گانه و خود ما مسئولیت داریم.

در این مراسم از رخشان بنی اعتماد به عنوان فیلمساز برتر تقدیر شد و شهرام و حافظ ناظری نیز قطعاتی را اجرا کردند.

[su_frame align=”center”]jpg (13)[/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (16) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (17) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (18) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (19) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (1) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (2) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (3) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (4) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (5) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (6) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (7) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (8) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (9) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (10) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (11) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (12) [/su_frame][su_frame align=”center”]jpg (14)[/su_frame]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *