تجسس‌ها برای پیدا کردن لاشه هواپیما در شب هم ادامه دارد

رشت رویایی- سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری مطرح کرد: با وجود تداوم تجسس‌ها در طول ساعات گذشته، هنوز امکان پیدا کردن لاشه هواپیمای سقوط کرده به وجود نیامده است.

به گزارش ایسنا، رضا جعفرزاده گفت: با وجود آنکه شرایط آب و هوایی منطقه اوضاع را برای تجسس بسیار دشوار کرده، اما تیم‌های بررسی در محل حضور دارند و به دنبال پیدا کردن لاشه هواپیما هستند. این عملیات در شب نیز ادامه خواهد داشت هرچند به دلیل کاهش دید احتمال دارد که تنها به شکل زمینی ادامه یابد.

به گفته او، تا زمان پیدا شدن لاشه هواپیما بررسی‌ها ادامه پیدا می‌کند و امشب نیز این روند تداوم خواهد یافت.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که آیا هواپیمای سقوط کرده در فهرست هواپیماهای اورهال شده قرار داشته؟ نیز گفت: این موضوع طبیعی است که هواپیماهای با سن بالا برای تداوم پروازهایشان با تعمیرات اساسی روبه‌رو شوند و پرداختن به این موضوع که آیا این هواپیما اورهال شده یا نه بیشتر یک بحث حاشیه‌ای است.

جعفرزاده اضافه کرد کرد: سخن گفتن درباره علل این حادثه نیاز به انجام بررسی‌های دقیق در ابعاد مختلف دارد و تا آن زمان صحبت‌های مطرح شده تنها گمانه‌زنی‌هایی است که تا زمان اعلام نشدن از سوی منابع رسمی، تایید نمی‌شود.

به گزارش تسنیم، رئیس اورژانس کهگلویه و بویراحمد گفت: به دلیل بارش شدید برف و وقوع بوران، امکان حضور در ارتفاعات وجود ندارد و باید منتظر بمانیم در صورتی که فردا هوا مساعد شد با کمک بالگرد امدادی عملیات جست و جو را آغاز کنیم.

جلال پوران فرد مطرح کرد: امکان عملیات جست و جو وجود ندارد، هنوز محل دقیق سقوط هواپیما مشخص نیست و تمامی محل های اعلام شده شایعه است.

رئیس اورژانس کهگلویه و بویر احمد صحبت های اهالی روستاهای اطراف را نیز ضد و نقیض خواند و گفت: به دلیل بارش شدید برف و وقوع بوران، امکان حضور در ارتفاعات وجود نداردو باید منتظر بمانیم در صورتی که فردا هوا مساعد شد با کمک بالگرد امدادی عملیات جست و جو را آغاز کنیم.

هواپیمای ATR۷۲ شرکت هواپیمایی آسمان که صبح امروز تهران را به مقصد یاسوج ترک کرده بود، در حوالی سمیرم اصفهان سقوط کرد. شرایط بد آب و هوایی و کوهستانی بودن منطقه باعث شده که هنوز تیم‌های تجسس و نجات محل دقیق سقوط هواپیما را مشخص نکنند.

با توجه به اینکه این تیم‌ها در محل سقوط حاضر نشدند، هنوز سرنوشت دقیق مسافران این هواپیما مشخص نیست هرچند با توجه به شنیده شدن صدای انفجار و احتمال بالای برخورد این هواپیما به رشته‌ کوه‌های دنا، احتمالا تمام ۶۶ سرنشین این هواپیما جان باخته‌اند.

رییس جمهور در پیامی وزیر راه و شهرسازی را به عنوان مسئول بررسی این حادثه مشخص کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *