تبلیغات کنسرت خواجه امیری در لنگرود حاشیه‌ساز شد + عکس

رشت رویایی- تبلیغات کنسرت احسان خواجه امیری در لنگرود حاشیه ساز شد.

تبلیغات کنسرت خواجه امیری در لنگرود

به گزارش رشت رویایی، کنسرت احسان خواجه امیری روز سه‌شنبه چهارم خردادماه ساعت ۲۱:۳۰ در لنگرود برگزار می‌شود. این در حالی است که نصب پوسترهای تبلیغاتی این کنسرت با اعتراض بسیاری از شهروندان لنگرودی روبرو شد.

چند روز پیش از کنسرت احسان خواجه امیری، پوسترهای تبلیغاتی او در سطح وسیع به در و دیوار شهر لنگرود چسبانده شد و به جز آسیب به اموال عمومی، چهره شهر را دستخوش آلودگی‌های بصری کرد.

سال گذشته دیوارهای سطح شهر لنگرود در جشنواره استانی نقاشی دیواری که در راستای زیباسازی و ارتقای سطح بصری شهر انجام گرفت، با تلاش و زحمات بسیار هنرمندان استان و صرف هزینه‌های بالا توسط شهرداری نقاشی شد و مورد توجه و استقبال شهروندان لنگرودی قرار گرفت.

تصویری که توسط یکی از شهروندان لنگرودی به دست ما رسید، اثر برگزیده جشنواره نقاشی دیواری را نشان می‌دهد که بر روی یکی از دیوارهای ورودی شهر لنگرود است؛ اما متاسفانه همان‌طور که مشاهده می‌کنید این اثر هنری به‌واسطه پوسترهای تبلیغاتی کنسرت احسان خواجه امیری پوشیده شده و آسیب زیادی را به آن وارد آورده است.

هر چند تبلیغات محیطی و چسباندن هرگونه پوستر در سطح شهر بدون هماهنگی و مجوز شهرداری امکان‌پذیر نیست اما شهرداری لنگرود از این قضیه اظهار بی‌اطلاعی کرده و در پاسخ به پیگیری خبرنگار ما مدعی شده که هیچ‌گونه مجوزی برای چسباندن پوستر کنسرت بر روی دیوارهای شهر صادر نشده است.

برگزاری کنسرت به عنوان رویدادهای فرهنگی در شهرستان‌ها می‌تواند اتفاقی خوب و مثبت باشد اما گاهاً رویکردهای غیرفرهنگی به قصد تبلیغ و کسب درآمد بیشتر می‌تواند هزینه‌های بسیاری به شهر و شهروندان تحمیل کرده و خسارت‌های بصری زیادی به جا بگذارد که رفع آن مشمول زمان زیاد خواهد بود و جلوه‌ای زشت در ذهن شهروندان و گردشگران به جا خواهد گذاشت.

حال شهروندان لنگرودی از شهرداری این شهر انتظار دارند که از کنار اتفاقاتی که موجب ضایع شدن حقوق عمومی می‌شود به راحتی عبور نکند و با برخوردارهای قانونی جلوی آسیب‌های بیشتر و اتفاقاتی که آلودگی‌های بصری را به همراه دارد بگیرد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz