رشت رویایی- تعدادی از اعضای شورای اسلامی رشت، دیروز (یکشنبه) در یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی این شهر، بر مدیریت صحیح شهری در رشت تاکید کردند.

[su_frame align=”left”]گزارش تصویری جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت - 19 اسفند 1394[/su_frame]

اسماعیل حاجی‌پور، محمود باقری خطیبانی، سید امیر علوی و فاطمه شیرزاد از جمله اعضای شورای اسلامی شهر رشت در نطق پیش از دستور جلسه، بر مدیریت صحیح شهری در رشت تاکید کردند.

حاجی‌پور یکی از اعضای شورای اسلامی رشت در این جلسه در سخنانی خطاب به شهردار این شهر رشت گفت: همانند پدر با شما صحبت کردم گوش نکردید، دوستانه سخن گفتم باز هم گوش ندادید‌، حرف‌هایم همش داستان در و دروازه بوده است.

او افزود: نمی‌دانم با شما چگونه صحبت کنم، هیچ چیز را برای خودم نمی‌گویم، شما سرمایه این شهر هستید، اگر به دوست ترین دوستانت توجه نکنی‌، پس حرف چه کسی را می‌خواهی گوش کنی؟

حاجی پور در ادامه صحبت‌های خود خطاب به شهردار شهر رشت گفت: شما توانایی اجرایی بالایی دارید، شورا دوستان شما هستند، پس به حرف هایشان گوش فرا دهید.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: شهردار باید قانون و مقررات را رعایت کند، قانون را سرلوحه کارش قرار دهد تا همیشه پاسخگو باشد.

او تعامل با همه ادارات را از کارهای شهردار رشت عنوان کرد و گفت: با جنگ و جدل نمی توانیم کارها را پیش ببریم.

حاجی‌پور گفت: برای اجرای طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی حتما به پلیس و تعامل با این دستگاه نیاز داریم، برای گرفتن اعتبار باید با دستگاه سیاسی استان ارتباط و تعامل خوبی داشته باشیم.

او از شهردار رشت خواست تا ارتباط خود را با سازمان‌های مختلف بهتر کند و احترام پرسنل و اعضای شورا را مد نظر قرار دهد و حقوق نیروهای آتش‌نشانی و فضای سبز و سایر زحمتکشان شهرداری را بموقع پرداخت کند.

یک عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت با ارائه مطالبی به صورت پاورپوینت در صحن شورا با ادعای تخلفات انجام گرفته در شهرداری گفت: ادامه فعالیت شهردار رشت به صلاح این شهر نیست.

محمود باقری خطیبانی افزود: ادامه کار شهردار شهر رشت، ویران‌گری و از بین بردن حیثیت ماست و فعالیت او به صلاح شهر و خود او نیست.

[su_frame align=”left”]گزارش تصویری اولین جلسه شورای شهر رشت در سال جدید - باقری خطیبانی[/su_frame]

خطیبانی در رابطه با پروژه پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت گفت: این پروژه فروردین امسال به بهره‌برداری رسیده در حالیکه بیش از ۴۰ درصد آن، اجرا نشده است.

او همچنین گفت: من با پروژه ایجاد پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت مخالف نیستم‌، من از فساد در این پروژه مخالف هستم.

این عضو شورای اسلامی شهر رشت در ادامه با انتقاد از دیر پرداخت کردن حقوق پرسنل فضای سبز، پسماند و آتش‌نشانی رشت تصریح کرد: حقوق قشر آسیب‌پذیر به پیمانکاران پرداخت شده، دنبال مقصر نگردیم.

[su_frame align=”left”]گزارش تصویری جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت - 19 اسفند 1394 - امیرحسین علوی[/su_frame]

سید امیرحسین علوی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در یکصد و چهل و یکمین جلسه شورا گفت: شهردار رشت بایستی توازن و عدالت در مدیریت را برقرار کند.

او گفت: شهردار حق ندارد بگوید که مهم نیست نیرویی یک ماه حقوق نگیرد، او باید در این رابطه پاسخگو باشد.

[su_divider top=”no” text=”بالای صفحه” size=”0″ margin=”20″]

فاطمه شیرزاد یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه گفت: ما شهرداری را انتخاب کردیم که معضلات و مشکلات را همگام در حوزه های عمرانی، زیست محیطی، بهداشت، سلامت و … مرتفع کند.

[su_frame align=”left”]شیرزاد - گزارش تصویری جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت - 19 اسفند 1394 - فاطمه شیرزاد[/su_frame]

او تاکید کرد: پرداخت حقوق دغدغه بسیار مهم کارکنان شهرداری شهر رشت است که با برنامه‌ریزی مدون و منظم، می‌توانیم این مشکل را رفع کنیم.

شیرزاد با تاکید بر پرداخت بموقع حقوق کارکنان فضای سبز، آتش‌نشانی و … یادآور شد: حقوق کارکنان شهرداری شهر رشت در همه مناطق و سازمان‌ها بایستی همزمان پرداخت شود.

[su_divider top=”no” text=”بالای صفحه” size=”0″ margin=”20″]

یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت به دلیل بازی تیم‌های فوتبال سپیدرود و بادران تهران در نوبت صبح تشکیل شد.

جلسات شورای اسلامی شهر رشت عصرهای یکشنبه برگزار می شود.

محمدعلی رفیعی نوده رئیس شورای اسلامی شهر رشت در صحن شورا اعلام کرد در صورت برد بازی امروز سپیدرود، ۵۰۰ میلیون ریال از سوی شورا به این تیم اهدا می شود.